HTC U19e

HTC powraca — najlepszy wynik finansowy od kilku miesięcy

1 minuta czytania
Komentarze

Wyniki finansowe tajwańskiej firmy HTC już od dłuższego czasu nie napajają optymizmem. Tym razem mamy do przekazania dobre wieści dla fanów tej marki. Firma od kilku miesięcy nie odnotowywała tak dobrych wyników sprzedaży, jak w tej chwili.

Najnowsze wyniki finansowe HTC

wynik finansowy HTC

HTC nadal przynosi straty rok do roku, jednak w tej chwili można powiedzieć, że został osiągnięty mały sukces. W czerwcu bieżącego roku firma wygenerowała 1,4 mld dolarów tajwańskich przychodu. Jest to mniej więcej 44 mln dolarów amerykańskich. Nie jest to wynik oszałamiający, ponieważ konkurenci są w stanie w tym samym czasie zarobić 2 mld USD. Jednak dla przedsiębiorstwa z Tajwanu, nawet taki przychód to wielki sukces.

HTC w przeciągu nawet pół roku generuje przychód w wysokości 184 milionów dolarów. Nie są to wyniki oszałamiające. Trzeba przyznać jednak, że sam wynik za czerwiec stanowi jedną czwartą półrocznego przychodu firmy. Skok miesiąc do miesiąca, czyli w stosunku do maja tego roku wynosi aż 94,07%.

Zobacz też: HTC U11+ nareszczie z Androidem Pie – firma domyka temat aktualizacji

Myślę, że powodem dobrej zmiany jest dość duże zainteresowanie smartfonem HTC U19e. Tajwańczycy spodziewają się dalej kolejnych wzrostów wraz z debiutem modelu Desire 19+. Wiadomo, że firma w ujęciu rocznym nadal notuje spadki przychodów. Ostatni wzrost rok do roku miał miejsce w 2017, przy okazji premiery HTC U11. Przedsiębiorstwo nadal nie jest w najlepszej sytuacji jednak jest szansa na odwrócenie tej passy.

Źródło: gsmarena

Motyw