google-keep

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

W ostatnim czasie Google wprowadza do swoich aplikacji drobne zmiany w wyglądzie. Tym razem przyszła pora na Keep, którego interfejs doczekał się odświeżenia za sprawą aktualizacji oznaczonej numerem 2.2.

 

Screenshot_2014-04-02-21-25-43 Screenshot_2014-04-02-21-26-39

 

Pierwszą zauważalną zmianą jest ciemno-żółta belka znajdująca się na górze ekranu. Nowości można również dostrzec w wysuwanym z lewej krawędzi menu. Dodano w nim charakterystyczny dla aplikacji giganta z Mountain View element – informacje nt użytkownika w górnej części (jeśli korzystamy z więcej niż jednego konta Google element ten służy do przełączania się między profilami) oraz kosz, który przyda się w wypadku przypadkowego usunięcia ważnej dla nas notatki. W to miejsce przeniesiono także odnośnik do „Opinii” i „Pomocy”. Zmiany wizualne może także dostrzec podczas tworzenia lub edytowania notatek – górna belka przybiera kolor notatki. Google wprowadziło również wyszukiwanie wydrukowanego tekstu na zdjęciach z notatek, a także znacznie więcej opcji przy tworzeniu list zadań.

 

Screenshot_2014-04-02-21-26-54 Screenshot_2014-04-02-21-45-14

 

Aktualizacja wkrótce powinna być dostępna do pobrania we wszystkich rejonach. Jeśli nie chcecie czekać to możecie skorzystać z pliku apk. Nie jest to oficjalne źródło. Instalacji dokonujecie na własne ryzyko.

 

Źródło: Android Police

Daniel Marcinkowski