ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Składany smartfon Sharp

Kolejny producent przygotowuje składanego smartfona

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Podczas gdy Galaxy Fold i Huawei Mate X są najpopularniejszymi składanymi smartfonami, Sharp pracował nad swoim urządzeniem równie długo. Prototyp firmy został pokazany kilka miesięcy temu. Jednak od tamtej pory było o nim cicho. Teraz jednak znów sieć jest pełna plotek na jego temat. Według nich Sharp rozpoczął współpracę z japońską firmą JDI, aby rozpocząć prace nad stworzeniem składanego smartfonu.

Składany smartfon Sharp

Składany smartfon Sharp

Jest to w rzeczywistości trochę zaskakujące, ponieważ pierwotnie słyszeliśmy, że Sharp pracował z Samsungiem nad składanym telefonem. Zmiana partnera ma jednak sporo sensu.

Składany smartfon Sharp

JDI jest doświadczonym weteranem, jeśli chodzi o produkcję wyświetlaczy do telefonów komórkowych, choć kładzie duży nacisk na wyświetlacze LCD nad wyświetlaczami OLED. Z pewnością produkowali wyświetlacze OLED w przeszłości, ale nigdy wcześniej nie był to jeden z ich głównych punktów sprzedaży.

Zobacz też: Nokia 9 PureView od środka, czyli 5 aparatów na wyspie

Na końcowy efekt tej współpracy przyjdzie nam jednak jeszcze długo poczekać. Warto pamiętać, że Galaxy Fold i Mate X były wstępnie gotowe już kilka miesięcy temu i dopiero dokładne testy wykazały nowe, potencjalne problemy. Każdy producent zaczynający przygodę ze składanymi smartfonami będzie musiał przejść taką samą drogę, chyba że nawiąże współpracę z wtereanami tego młodego rynku. Wszystko dlatego, że standardy procedur testowych dla smartfonów składanych tak naprawdę wciąż jeszcze nie istnieją.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy