Microsoft Office Mobile

Microsoft Office to zdecydowanie najlepszy i najpopularniejszy pakiet biurowy na komputery osobiste. Niestety w wersji mobilnej nie zyskał aż takiego uznania, choćby ze względu wymogu posiadania płatnej subskrypcji Office 365. Na szczęście, podczas oficjalnej premiery tego pakietu na urządzenia sygnowane nadgryzionym jabłkiem, korporacja z Redmond zrezygnowała ze wspomnianej subskrypcji, a dzięki temu Office jest dostępny bezpłatnie w Sklepie Play.

 

Microsoft na swoim blogu napisał „Office Mobile is now free for home use”, co oznacza, że od teraz możliwe jest przeglądanie oraz edycja dokumentów Word, Excel oraz PowerPoint bezpośrednio za pomocą Twojego smartfona z systemem Android bądź iOS. Oczywiście wszystko jest w 100% darmowe i legalne, dopóki używasz pakietu do własnego użytku, i nie czerpiesz z tego tytułu korzyści majątkowych (oczywiście pojęcie to jest bardziej rozwinięte)

 

 

Celem takiego posunięcia jest popularyzacja Office’a na wspomnianych systemach, oraz skuteczna walka z konkurencyjnymi rozwiązaniami, m.in. w postaci iWork oraz QuickOffice.

 

Microsoft Office Mobile dostępny jest w Sklepie Play.

Czy Office ma szanse przebić się przez konkurencyjne produkty OfficeSuite czy Kingsoft Office? Oczywiście czekamy na Wasze opinie na ten temat.

 

 

 

Źródło: androidcentral.com, blogs.office.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski