Galaxy book s z Windows 10

Samsung Galaxy Book S z Windows 10 i Snapdragonem 855

Newsy

Samsung jest jednym z niewielu producentów wciąż inwestujących w tablety na Androidzie. Nie oznacza to jednak, że skupia się wyłącznie na platformie od Google. Okazuje się bowiem, że pracuje właśnie nad tabletem pracującym pod kontrolą Windowsa 10. Mam jednak sporo wątpliwości co do tego, czy platforma od Mictosoftu w tym przypadku okaże się zaletą.

Samsung Galaxy Book S z Windows 10

Galaxy book s z Windows 10

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Okazuje się bowiem, że nadchodzący Samsung Galaxy Book S będzie wyposażony w układ Snapdragon 855. Jest to flagowa jednostka, która ustępuje jedynie swojej ulepszonej wersji, czyli Snapdragonowi 855 Plus. Jest to jednak układ ARM. Natomiast największą zaletą Windowsa jest niezwykle bogata biblioteka zaawansowanych programów pisanych pod procesory z architekturą x86. Nie oznacza to jednak całkowitego wykluczenia działania aplikacji znanych z komputerów osobistych na tym tablecie. Aplikacje uniwersalne powinny działać bez najmniejszych problemów. Dodatkowo Microsoft obiecuje emulację środowiska x86 na ARM. Pamiętajmy jednak, że emulacja wiąże się ze spadkiem wydajności. Może więc okazać się bezsensowna na dłuższą metę.

Zobacz też: RedmiBook 14 doczeka się tańszego wariantu kosztem wydajności

Tablet ma być wyposażony w od 4 do 8 GB pamięci operacyjnej. Obecnie znajduje się w fazie testów, podczas których podobno pracuje pod kontrolą 32-bitowej wersji Windowsa 10. Jednak produkt ostateczny ma już działać pod systemem 64-bitowym. Oznacza to, że jeszcze dużo pracy zostało przed projektantami. Wydaje mi się jednak, że samo urządzenie nie ma większego sensu. Jest to raczej forma testów potencjału platformy Microsoftu na układach ARM, a nie coś, co ma odnieść komercyjny sukces. Obawiam się także, że projekt ten skończy podobnie, jak miało to miejsce w przypadku Windowsa RT.

Źródło: Gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x