nvidia shield portal

 

Nvidia Shield swoją premierę miała w połowie zeszłego roku i praktycznie tak szybko jak się pojawiła, tak szybko została zapomniana. Marna promocja i obniżki cen nie przyłożyły się do rynkowego sukcesu mobilnej konsoli z Androidem. Niemniej jednak Nvidia jeszcze się nie poddaje i stara się wypromować swój produkt.

 

Na początek kolejna obniżka ceny do 199 dolarów, a około 600 złotych. Wydaje się niewiele, dla przypomnienia sam Shield posiada następującą specyfikację:

 

  • układ Tegra 4;
  • 5-calowy wyświetlacz Retina przedstawiający obraz w rozdzielczości 720p (1280×720);
  • 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • kontroler do gier;
  • Android 4.2.

 

Przenośna konsola amerykańskiego giganta ze względu na swoje przeznaczenie ma zdecydowanie liczniejszą kolekcję gier, a do niej ma dołączyć kolejna pozycja doskonale znana użytkownikom Steama i fanom Valve. Produkcja ta nosi nazwę Portal i muszę przyznać, że jest to jedna z moich ulubionych gier. Z początku będzie ona dostępna na wyłączność dla użytkowników Nvidii Shield (Tegra 4), ale z czasem ma również trafić na pozostałe urządzenia z Androidem, a także i iOS.

 

Niestety nie została podana dokładna premiera Portala dla Shield. Niemniej jednak osoby zainteresowane promocją na tę konsolę powinni się spieszyć, gdyż produkt Nvidii za około 600 złotych będzie można kupić do końca kwietnia. Później (teoretycznie) cena ma powrócić do poprzedniej wartości (blisko 800 złotych).

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.