Nintendo pokazało w ramach obecnej generacji konsol, że to nie moc obliczeniowa się sprzedaje, a pomysł. Dlatego połączenie rozgrywki mobilnej i domowej okazało się nad wyraz praktyczne. Oczywiście Nintendo Switch, bo o nim mowa, ma też swoje wady i próżno oczekiwać od niego jakości graficznej konkurentów od Microsoftu i Sony. Niedawno poznaliśmy Nintendo Switch Lite, a tymczasem pierwowzór został po cichu ulepszony pierwowzór. Nie podkręcono procesorów, nie zmieniono wyświetlacza, a po prostu najprawdopodobniej zastosowano większy akumulator, dzięki czemu Japończycy chwalą się wydłużonym czasem pracy na jednym ładowaniu.

Nintendo Switch Lite otrzymuje nową odsłonę z lepszym akumulatorem

Nintendo a strumieniowanie gier

Spokojnie, to jeszcze nie Nintendo Switch Pro z plotek. To nadal ten sam Nintendo Switch, ale teraz może działać dłużej, bez konieczności podłączania go do prądu. Według producenta wszystko sprowadza się do następujących wartości:

  • zwykły Nintendo Switch:
    • od 2,5 do 6 godzin pracy (prawie 3 godziny gry w The Legend of Zelda: Breath of the Wild)
  • ulepszony Nintendo Switch:
    • od 4,5 do 9 godzin pracy (prawie 5,5 godziny gry w ten sam tytuł)

Dla porównania jeszcze wyniki Nintendo Switch Lite:

  • od 3 do 7 godzin (prawie 4 godziny gry)

Jak sami widzicie, różnice są wyraźne. Na razie ogłoszenie ulepszonego Przełącznika miało miejsce w Japonii, gdzie ta wersja została wyceniona na 29980 jenów, co oznacza około 1050 złotych. Oczywiście nie ma tu mowy o podatkach i pobocznych kosztach, które zostano doliczone w przypadku, gdy polscy dystrybutorzy zdecydują się zaoferować tę wersję.

Zobacz też: Facebook i kryptowaluty? Stany Zjednoczone nie są zadowolone.

Japonia też będzie mogła kupić ulepszonego Switcha dopiero w sierpniu. Jak rozpoznać nową wersję? Przede wszystkim po oznaczeniach:

  • stary model: HAC-001 (numery seryjne od XAW)
  • nowy model: HAC-001-01 (numery seryjne od XKW)

Tym sposobem Switch doczekał się teoretycznie prostej, ale jakże znaczącej aktualizacji, która zapewne wzbudzi u niektórych wątpliwości, co kupić, gdy już się było pewnym wyboru Switcha Lite.

 

Źródło: arhn.eu

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.