Huawei i Honor podobno pracują nad nowym typem produktu, czyli inteligentnym telewizorem. Uważa się, że urządzenie od Honor może już niedługo ujrzeć światło dzienne, podczas gdy na sprzęt od Huaweia jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać. Nowe znaki towarowe zgłoszone przez Honor w Chinach wskazują, że pogłoski te były prawdziwe. Firma zgłosiła znaki towarowe dla Honor Smart Screen i Honor Vision.

Honor Smart TV

honor smart tv

Honor organizuje również imprezę inauguracyjną w Chinach 15 czerwca i plakat z hasłem: łamiąc zasady i otwierając przyszłość mądrości. Wskazuje on na pojawienie się produktu z dużym ekranem. Według plotek ma być to właśnie telewizor. Niedawno prezes Huawei ds. marki Honor podzielił się również swoim wizerunkiem w Internecie, który podsycał spekulacje na temat inteligentnego telewizora opartego na technologii IoT. Szef Honor Zhao Ming podzielił się zdjęciem, w którego tle znajdował się telewizor. Kiedy użytkownik Weibo Ziqiudao zapytał, czy jest to Honor Smart TV, Zhao odpowiedział jedynie przy pomocy pojedynczej emotikony.

Zobacz też: OnePlus TV tuż za rogiem? Rewolucyjny pilot już gotowy

Podczas wywiadu przeprowadzonego na początku tego roku, Zhao powiedział dziennikarzom, że Huawei nie wejdzie na rynek tradycyjnego sektora telewizyjnego. Należy jednak zwrócić uwagę na słowo tradycyjnego. Jak wynika z przecieków, inteligentne telewizory Huawei nie będą przystępne cenowo. Jednak telewizory marki Honor mają być tańsze i dostępne tylko online. Istnieją również informacje sugerujące, że Huawei ma już zespół około 200 — 300 osób dla swojego działu telewizyjnego, który znajduje się w ramach Departamentu Internetu przedmiotów. Wszystko jednak okaże się dopiero 15 lipca.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.