Android Q beta 5 jest przedostatnią wersją testową nowej wersji systemu od Google. Nie ma ona na celu wprowadzania nowych funkcji, a jedynie optymalizację tych już wprowadzonych i naniesienie większości poprawek. Dlatego też sporym zaskoczeniem jest to, że to właśnie ona spowodowała tak dużo problemów. Tym bardziej że wcześniejsza wersja, beta 4 powodowała identyczne.

Android Q beta 5 wstrzymany

Android Q beta 5 wstrzymany

Okazuje się bowiem, że wiele osób zgłasza problemy z instalacją aktualizacji. Podczas niej telefony się zawieszały, co prowadziło do ich uceglenia. Google błyskawicznie zareagowało na zgłoszenia, wycofując aktualizację OTA. Martwi jednak fakt, że to już drugi raz z rzędu kiedy, dochodzi do takiej sytuacji. Oczywiście po wersji testowej nie można oczekiwać prawidłowego działania i jest ona instalowana na własną odpowiedzialność użytkowników. Powinni oni także być świadomi konsekwencji z nią związanymi. Google wydało już w tej sprawie oświadczenie:

Jesteśmy świadomi problemu z systemem Android Q beta 5 związanego z instalacją aktualizacji. Tymczasowo wstrzymaliśmy aktualizację OTA do wszystkich urządzeń Pixel.  Ruszy ona znowu, gdy zbadamy i rozwiążemy ten problem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i poinformujemy Was kiedy, problem zostanie rozwiązany.

Zobacz też: Nowy wydajniejszy procesor dla smartwatchy z Wear OS

Warto pamiętać, że wersje testowe często są obarczone tego typu błędami. Dlatego nie należy ich testować na swoim głównym urządzeniu. Dzięki temu można sobie oszczędzić licznych, przykrych niespodzianek. Miejmy nadzieję, że Google jak najszybciej upora się z tym problemem, a sama beta 5 okaże się wolna od błędów. To właśnie one decydują o starcie bety 6, po której dostaniemy już oficjalne wydajnie najnowszej wersji systemu operacyjnego od Google, czyli Androida Q.

Źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.