Aktualizacja do Androida Q beta 5 wznowiona

Kolejny problem Google – tym razem Android Q Beta 5 zostaje wstrzymany

Newsy

Android Q beta 5 jest przedostatnią wersją testową nowej wersji systemu od Google. Nie ma ona na celu wprowadzania nowych funkcji, a jedynie optymalizację tych już wprowadzonych i naniesienie większości poprawek. Dlatego też sporym zaskoczeniem jest to, że to właśnie ona spowodowała tak dużo problemów. Tym bardziej że wcześniejsza wersja, beta 4 powodowała identyczne.

Android Q beta 5 wstrzymany

Android Q beta 5 wstrzymany

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Okazuje się bowiem, że wiele osób zgłasza problemy z instalacją aktualizacji. Podczas niej telefony się zawieszały, co prowadziło do ich uceglenia. Google błyskawicznie zareagowało na zgłoszenia, wycofując aktualizację OTA. Martwi jednak fakt, że to już drugi raz z rzędu kiedy, dochodzi do takiej sytuacji. Oczywiście po wersji testowej nie można oczekiwać prawidłowego działania i jest ona instalowana na własną odpowiedzialność użytkowników. Powinni oni także być świadomi konsekwencji z nią związanymi. Google wydało już w tej sprawie oświadczenie:

Jesteśmy świadomi problemu z systemem Android Q beta 5 związanego z instalacją aktualizacji. Tymczasowo wstrzymaliśmy aktualizację OTA do wszystkich urządzeń Pixel.  Ruszy ona znowu, gdy zbadamy i rozwiążemy ten problem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i poinformujemy Was kiedy, problem zostanie rozwiązany.

Zobacz też: Nowy wydajniejszy procesor dla smartwatchy z Wear OS

Warto pamiętać, że wersje testowe często są obarczone tego typu błędami. Dlatego nie należy ich testować na swoim głównym urządzeniu. Dzięki temu można sobie oszczędzić licznych, przykrych niespodzianek. Miejmy nadzieję, że Google jak najszybciej upora się z tym problemem, a sama beta 5 okaże się wolna od błędów. To właśnie one decydują o starcie bety 6, po której dostaniemy już oficjalne wydajnie najnowszej wersji systemu operacyjnego od Google, czyli Androida Q.

Źródło: androidauthority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x