Android Q

Android Q w końcu z obsługą gestu, którego wielu wyczekiwało

Newsy

Wielu producentów smartfonów, którzy mają także swoje własne nakładki od dawna mogą się już pochwalić gestem, który dopiero teraz zawitał do „czystego” Androida. Najnowsza aktualizacja Androida Q (beta 5) wprowadza bowiem bardzo przydatne ułatwienie, na które czekało wiele osób.

Android Q z gestem, którego wyczekiwali miłośnicy „czystego” Androida

Android Q belka powiadomień

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

„Czysty” Android ma swoje plusy i minusy. Do plusów można zaliczyć choćby szybkie aktualizacje, a do minusów – cóż, powiedzmy sobie szczerze: mało funkcji. A przynajmniej w stosunku do Androida z nakładkami wielu producentów. Za sprawą piątej bety Androida Q system od Google zyskał właśnie bardzo ciekawy gest. Mowa tu o geście umożliwiającym rozwinięcie belki powiadomień za sprawą przesunięcia palcem w dół na ekranie głównym. Oczywiście po rozwinięciu wspomnianej belki można ją także schować, tym razem muśnięciem palcem w górę.

Zobacz także: Baldur’s Gate 3 – kiedy pojawi się wyczekiwana gra i co o niej wiemy?

Nie da się ukryć, że opisywany gest jest bardzo poręczny i przydatny. Aż dziwne, że Google postanowiło go zaimplementować dopiero teraz. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że piąta beta Androida Q jest tą ostatnią. Oznacza to więc, że finalna wersja tego wydania nadchodzi. A wraz z nią, opisywany, świetny gest. Biorąc pod uwagę fakt, że wciąż kilku producentów nie zaimplementowało go w swojej nakładce, wraz z premierą Androida Q najprawdopodobniej zostaną oni niejako do tego „zmuszeni”. Lepiej późno, niż wcale.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x