Wielu producentów smartfonów, którzy mają także swoje własne nakładki od dawna mogą się już pochwalić gestem, który dopiero teraz zawitał do „czystego” Androida. Najnowsza aktualizacja Androida Q (beta 5) wprowadza bowiem bardzo przydatne ułatwienie, na które czekało wiele osób.

Android Q z gestem, którego wyczekiwali miłośnicy „czystego” Androida

Android Q belka powiadomień

„Czysty” Android ma swoje plusy i minusy. Do plusów można zaliczyć choćby szybkie aktualizacje, a do minusów – cóż, powiedzmy sobie szczerze: mało funkcji. A przynajmniej w stosunku do Androida z nakładkami wielu producentów. Za sprawą piątej bety Androida Q system od Google zyskał właśnie bardzo ciekawy gest. Mowa tu o geście umożliwiającym rozwinięcie belki powiadomień za sprawą przesunięcia palcem w dół na ekranie głównym. Oczywiście po rozwinięciu wspomnianej belki można ją także schować, tym razem muśnięciem palcem w górę.

Zobacz także: Baldur’s Gate 3 – kiedy pojawi się wyczekiwana gra i co o niej wiemy?

Nie da się ukryć, że opisywany gest jest bardzo poręczny i przydatny. Aż dziwne, że Google postanowiło go zaimplementować dopiero teraz. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że piąta beta Androida Q jest tą ostatnią. Oznacza to więc, że finalna wersja tego wydania nadchodzi. A wraz z nią, opisywany, świetny gest. Biorąc pod uwagę fakt, że wciąż kilku producentów nie zaimplementowało go w swojej nakładce, wraz z premierą Androida Q najprawdopodobniej zostaną oni niejako do tego „zmuszeni”. Lepiej późno, niż wcale.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.