Qualcomm z luką bezpieczeństwa

Nowy wydajniejszy procesor dla smartwatchy z Wear OS

1 minuta czytania
Komentarze

Rynek procesorów wykorzystywanych w smartfonach oraz tabletach rozwija się nieustannie, jednak w sposób bardzo przewidywalny. Jeżeli chodzi o smartwache oraz smartbandy, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Qualcomm pracuje jednak nad nowym układem mającym wzmocnić i poprawić pracę inteligentnych urządzeń.

Nowy procesor dla inteligentnych zegarków

Qualcomm Snapdragon Wear

Opaski fitness są bardzo popularne wśród klientów, przez co duże grono osób kupuje takie gadżety. Inteligentne zegarki są jednak zupełnie innym segmentem, który nie może się pochwalić takim zainteresowaniem. Jedyny przedstawiciel smartwachy bijący rekordy popularności to Apple Watch. Pozostałe urządzenia z Wear OS by Google mogą tylko pomarzyć o takiej sprzedaży.

Qualcomm, tak czy inaczej, pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby wspomóc działanie inteligentnych zegarków. Amerykanie w tym momencie testują dwa układy do noszonych urządzeń. Mają one oznaczenia WTP2700 oraz WTP429W i jeżeli przejdą pomyślnie testy to trafią na rynek prawdopodobnie jako Snapdragon Wear 2700 lub Snapdragon Wear 429. Platformy bazują na Qualcomm Snapdragon 429, ponieważ składają się z czterech rdzeni ARM Cortex-A53 i wykorzystują 64-bitową architekturę. Wyprodukowane są z wykorzystaniem 12-nm procesu technologicznego.

Zobacz też: Pixel Watch uratuje Wear OS? Google chce swojego Apple Watcha

Porównując nowe układy do poprzednika Snapdragona Wear 3100, jest to na pewno duży postęp i powinniśmy zauważyć zdecydowaną różnicę. Starszy procesor ma cztery rdzenie ARM Cortex-A7, bazuje na architekturze 32 bit i jest produkowany w 28-nm litografii. Zmiany powinny przełożyć się na większą wydajność oraz mniejsze zapotrzebowanie energetyczne. Niestety nowe układy będą gotowe dopiero w przyszłym roku, więc na zdecydowaną poprawę działania inteligentnych zegarków jeszcze chwilę poczekamy.

Źródło: 9to5google

Motyw