Najtańszy Apple iPad dostanie większy ekran

1 minuta czytania
Komentarze

Przez wielu użytkowników Apple iPad 9,7 cala jest uznawany za najbardziej opłacalny tablet w średniej półce. Jedynym realnym konkurentem dla amerykańskiego sprzętu jest Samsung Galaxy Tab S5e. Jesienią tego roku powinna zadebiutować nowa wersja najtańszego tabletu firmy z Cupertino. Według najnowszych przecieków urządzenie będzie oferowało tym razem ekran powyżej 10 cali.

Apple powiększa ekran w najtańszym iPadzie

iOS 13 nowości

Firma już w tym roku zaskoczyła nas niespodziewaną premierą sprzętu. W marcu Apple zaprezentowało bez żadnej wcześniejszej informacji iPad Air oraz iPad Mini. Bardzo prawdopodobne, że nowy iPad również zostanie przedstawiony bez żadnego uprzedzenia. Tak na dobrą sprawę, może stać się to w każdej chwili, ze względu na to, że iPad 9,7 zadebiutował już ponad rok temu.

Najnowsze informacje sugerują, że nowy iPad ma zostać wyposażony w ekran mający ponad 10 cali. Byłby to pierwszy przypadek w tej serii. Mowa jest dokładnie o wyświetlaczu 10,2 cala oraz zdecydowanym zmniejszeniu ramek dookoła panelu. Z tego też powodu zniknie prawdopodobnie czytnik linii papilarnych Touch ID. Nie będzie to jednak nic nowego, ponieważ w najnowszych iPadach Pro firma zrezygnowała z czytnika na rzecz rozpoznawania twarzy Face ID.

Zobacz też: [Recenzja] Samsung Galaxy Tab S5e – takich tabletów potrzebujemy

Niestety nie mamy więcej informacji na temat nowego urządzenia Apple. Wiemy na pewno jedno, że moment prezentacji zbliża się nieubłagalnie. Koncern raczej nie powinien zdecydować się na premierę podczas wakacji. Myślę, że nastąpi to podczas wrześniowej konferencji przedstawiającej nowe smartfony amerykańskiego koncernu.

Źródło: phonearena

Motyw