Honor Play 8 Honor 8S

Honor prezentuje rywala dla Xiaomi Redmi 7A

2 minuty czytania
Komentarze

Honor nie lubi zostawiać możliwie dużo miejsca na rynku dla rywali. Po całkiem niedawno zaprezentowanym Xiaomi Redmi 7A chińska firma zdecydowała przedstawić oficjalnie swoją odpowiedź na telefon rywala. Poznajmy zatem bliżej Honor Play 8.

Play 8 – budżetowy smartfon od Honora

Honor 8S Honor Play 8

Już jakiś czas temu informowaliśmy o możliwym wyglądzie i specyfikacji nowego telefonu Honora. Dziś możemy potwierdzić, że wcześniejsze doniesienia okazały się bez wątpienia wiarygodne. Najnowszy produkt został wyposażony w ekran IPS o przekątnej 5,71″ i rozdzielczości HD+ (1520 × 720 pikseli). Ekran posiada oczywiście wcięcie w kształcie kropi wody na aparat do samo pstryków. Jest to moduł 5 Mpix, który posiada m.in. tryb upiększający oraz możliwość robienia grupowych zdjęć typu selfie. Na plus smartfona możemy zaliczyć na pewno całkiem nieduży podbródek, który nie zaburza mocno całej symetrii urządzenia.

Warto dodać jeszcze, że wyświetlacz zajmuje 84,6% całej powierzchni frontowej panelu. Honor posiada obudowę z tworzywa sztucznego, co jest standardem w tej półce cenowej. Musimy tutaj pochwalić producenta za to, że zastosował ciekawy styl wykończenia plecków. Wzdłuż lewej krawędzi biegnie błyszczący pasek i na nim właśnie umieszczono pojedyncze oczko aparatu, diodę doświetlająca oraz logo producenta. Pozostała część plecków jest pokryta wyraźną, antypoślizgową fakturą.

Zobacz też: Redmi 7A zmierza na europejskie rynki

Zastosowany procesor to MediaTek Helio A22 złożony z 4-rdzeni o maksymalnej częstotliwości taktowania na poziomie 2.0 GHz. Układ ten ma być realną konkurencją dla Snapdragona 425 i będzie współpracować z 2 GB pamięci RAM oraz pojemnością 32 GB na dane. Aparat to moduł 13 Mpix ze światłem f/1.8 co już na papierze oznacza całkiem dobre zdjęcia w ciągu dnia. Warto wspomnieć jeszcze o baterii mającej pojemność 3020 mAh, której ładowanie odbywać się będzie poprzez port microUSB 2.0. Smartfon ma wymiary 147.13 × 70.78 × 8.48 mm i waży 146 gramów.

Telefon kosztuje na rynku chińskim 599 juanów. W bezpośrednim przeliczeniu na naszą walutę i dodaniu podatków daję nam to kwotę poniżej 450 złotych. Jakby na to nie patrzeć, będzie to realny konkurent dla Xiaomi Redmi 7A. Na koniec dodać trzeba jeszcze, że smartfon na globalnym rynku ma nosić nazwę Honor 8S.

Źródło: 91mobiles

Motyw