Qualcomm przedstawia trzy układy z rodziny Snapdragon. Jest na co czekać?

Michał Derej Michał Derej Newsy

Qualcomm to wiodący producent układów do urządzeń mobilnych. To właśnie z produktów tego amerykańskiego giganta korzystają najpotężniejsze firmy w smartfonowej branży, takie jak np. Samsung, Huawei czy Sony. Dziś Qualcomm zaprezentował nam trzy nowe chipsety przeznaczone dla urządzeń ze średniej półki. Nie powinniście być zawiedzeni, jest bowiem na co czekać!

Qualcomm prezentuje układy Snapdragon 632, 439 i 429

Przepaść pomiędzy high-endowymi smartfonami a tymi ze średniej półki powoli staje się coraz mniejsza. Z tego powodu Qualcomm postanowił przygotować linię układów, które tańszym urządzeniom dodadzą odrobinę funkcji premium. Snapdragon 632 na tle konkurencji wyróżniać ma się przede wszystkim wsparciem dla filmów w rozdzielczości 4K, możliwością obsługi aplikacji bazujących na sztucznej inteligencji, a także szybszą transmisją danych komórkowych w standardzie LTE. Oczywiście będzie on również o 40% szybszy w stosunku do wersji oznaczonej numerem 626.

Zobacz także: LG stworzy smartfona z pięcioma aparatami.

Dwa pozostałe chipsety z serii 4xx mają być po prostu szybsze – 439 i 429 będą o 25% wydajniejsze niż odpowiednio 430 i 425. Snapdragon 439 wyposażony zostanie w osiem rdzeni, a za renderowanie grafiki odpowiadać będzie układ Adreno 505. W przypadku wersji oznaczonej numerem 429 będzie to układ Adreno 504. Nowe chipsety Qualcomma do pierwszych smartfonów trafią w drugiej połowie 2018 roku. Będziecie czekać?

Źródło: Qualcomm

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy