Doniesień na temat nowego smartwatcha Apple nie mamy zbyt wiele. Na razie otrzymaliśmy jedynie pierwsze informacje na temat oprogramowania czyli watchOS 6. Nie jest to oczywiście nic niezwykłego. Amerykanie nigdy nie mówią zbyt wiele o premierach przyszłych produktów. Jedynym ostatnio odstępstwem od tej reguły był Mac Pro, zapowiedziany niecałe dwa lata temu. Apple Watch Series 5 będzie następcą najpopularniejszego smartwatcha na rynku. Poprzeczka zawieszona jest więc wysoko. 

Zobacz także: Notch w iPhone X – hejterzy powinniście przeprosić!

Apple Watch Series 5 – data wydania

Każdy Apple Watch jak dotąd, był prezentowany na tej samej konferencji co iPhone’y. Nowy model także spodziewany jest we wrześniu. Nie jest to dziwne, z uwagi na to, że jest to przecież akcesorium do smartfona. W pewnym sensie wyjątkiem była pierwsza generacja smartzegarka, tzw. Series 0. Tamto urządzenie pokazano we wrześniu 2015 roku, ale na rynku zadebiutowało kilka miesięcy później, w kwietniu. 

Apple Watch Series 5 – cena

Oryginalny Apple Watch zadebiutował w cenie $349 za wersję z kopertą 38 mm oraz $399 za model 42 mm. Następnie zadebiutowały dwa urządzenia razem: Series 1 w cenie $249 lub $269 oraz Series 2 wyceniony na $369 i $399. Co ciekawe kolejna wersja czyli Apple Watch Series 3 był nieco tańszy – $329 i $359. Po zeszłorocznych dużych zmianach Series 4 pojawił się na rynku w wyższej niż poprzednik cenie $399 lub $429. Niemożliwe jest przewidzieć jak Apple wyceni kolejną generację. Jednak prawdopodobnie cena będzie zbliżona do obecnego modelu. Przewidujemy, że Series 5 wskoczy w obecne ceny, a Series 4 pozostanie na rynku jako tańsza alternatywa. 

Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5 – design

Rok temu zobaczyliśmy największe zmiany w historii akcesorium. Wszystkie dotychczasowe paski pasują do nowego modelu, ale jego design jest zmieniony. Większa jest koperta, zamiast 42 mm mamy 44 mm w większej wersji oraz 40 mm zamiast 38 mm w przypadku mniejszego modelu. Zdecydowanie mniejsze są ramki wokół wyświetlacza, a sama koperta cieńsza. To zmiany na lepsze, a zegarek dzięki temu prezentuje się znacznie bardziej atrakcyjnie. W tym roku prawie na pewno Apple nie zmieni designu. Apple Watch Series 5 będzie się prezentował tak jak poprzednik z niewielkimi różnicami typu mm grubości mniej. 

Apple Watch Series 5 – funkcje

Apple zaprezentowało szereg nowych funkcji w oprogramowaniu watchOS 6. Nie jesteśmy jednak jeszcze pewni jakich nowości na pewno doczekamy się w nowym zegarku. Każdy nowy Apple Watch debiutował z nowym procesorem, nie inaczej będzie w tym roku. Wydajność wzrasta z każdą generacją, a w przypadku smartwatcha cały czas nieco jej brakuje. Choć Apple Watch Series 4 to pierwszy model w przypadku którego nie możemy się czepiać. Procesor, który prawdopodobnie nazwany zostanie Apple S5 przyspieszy urządzenie i umożliwi lepszy czas pracy na jednym ładowaniu. Raporty sugerują, że Amerykanie chcą wprowadzić funkcję śledzenia snu w zegarku. Nie wiemy jednak czy na pewno stanie się to w tym roku. Firma Tima Cooka coraz bardziej intensywnie promuje zegarek jako akcesorium fitness. Wspomina się na temat testowania poziomu glukozy i ciśnienia krwi. Nie ma jednak pewności, że Apple na pewno wdroży te opcje.

Źródło: Macworld

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.