Samsung_Galaxy_Tab_10_1

 

Rynkowy debiut Samsunga Galaxy Tab 10.1 był przewidziany na czerwiec. Deklaracje ze strony koreańskiego producenta najprawdopodobniej zostaną dotrzymane, bo urządzenie to trafi do sprzedaży już 8 czerwca.

Samsung zdecydował się na to, aby pierwsze sztuki Galaxy Tab 10.1 trafiły tylko do klientów popularnej w Stanach Zjednoczonych sieci sklepów Best Buy. Osoby zainteresowane zakupem będą miały możliwość wybrania wersji z modułem WiFi o pojemności 16 lub 32 GB. Do pozostałych sklepów tablet trafi 17 czerwca.

Przy okazji otrzymaliśmy potwierdzenie, że urządzenie to już fabrycznie będzie miało zainstalowanego Androida 3.1 Honeycomb – nie będzie więc potrzeby samodzielnego dokonywania aktualizacji. W związku z presją czasu, Samsung najprawdopodobniej zdecydował, że tablet jednak nie będzie wyposażony w TouchWiz UI.

Galaxy Tab 10.1 zgodnie z wcześniejszymi informacjami wyposażony będzie m.in. w ekran o przekątnej 10.1 cala (rozdzielczość 1280 x 800 pikseli), dwa aparaty (3 Mpx z tyłu, 2 Mpx z przodu), dwurdzeniowy procesor Tegra 2, wyjście HDMI pozwalające na odtwarzanie materiałów wideo 1080p.

Wersja WiFi 16 GB ma kosztować 499 dolarów – w przypadku wersji 32 GB cena będzie wyższa o 100 dolarów. Ciekawostką jest jednak to, że amerykańska sieć Verizon zapowiedziała Galaxy Tab 4G LTE, który w ramach przedsprzedaży ma być dostępny za $529 (16 GB) lub $629 (32 GB) – cena dotyczy jednak osób, które zdecydują się na podpisanie dwuletniej umowy z operatorem.

źródło: ArsTechnica

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula