ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Prosta wymiana plików między PC a smartfonem dzięki Droid Sync Manager

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Aplikacje
android_wifi_windows

Wymiana plikami między urządzeniem z Androidem, a komputerem osobistym wbrew pozorom nie jest oczywistym zadaniem. Możemy skorzystać z kabla USB i dostarczonych przez producentów aplikacji, jednak w tym wypadku aplikacje korzystające z zasobów karty pamięci zostaną zatrzymane, a my jesteśmy „przywiązani” do komputera. Na szczęście jeden z deweloperów portalu XDA postanowił rozwiązać ten problem, i tak powstał Droid Sync Manager – prosty program pozwalający na transfer plików poprzez sieć WiFi.

Droid Sync Manager2

Bezprzewodowa wymiana w kierunku PC – Android działa na zasadzie klienta oraz serwera. Droid Sync Manager pozwala na swobodne przeglądanie zawartości PCta oraz pobranie interesującej nas zawartości do pamięci naszego smartfona. Aplikacja jest wciąż we wczesnej fazie alfa, co oznacza, że nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna, jednak twórca zapowiedział, że z każdym wydaniem będzie rozszerzana o kolejne funkcje.

Droid Sync Manager1

W celu sprawdzenia programu należy udać się do oficjalnego tematu na forum portalowe XDA i pobrać dwa pliki – serwer na PCta oraz program kliencki dla Androida.

Źródło: xda-developers.com

Sprawdź najnowsze wpisy