Samsung Galaxy S II z procesorem OMAP4?

Newsy

Niedawno pisaliśmy o polskiej premierze najnowszego urządzenia ze stajni Samsunga – Galaxy S II. Dziś w Sieci pojawiły się informacje, jakoby Samsung przygotowywał inny wariant tego smartfona, wykorzystując w nim procesor OMAP4 marki Texas Instruments.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Rzeczony model ma nosić numer i9101, nie wiemy jednak na jakie rynki ma być przeznaczony. Co wynika ze zmiany procesora Exynos na OMAP4? Otóż jest to układ mniej zaawansowany technologicznie, posiada dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 o częstotliwości 1GHz, a za grafikę odpowiada stary dobry PowerVR SGX 540, znany z pierwszego Galaxy S. Konsekwencją takiej zmiany będzie zapewne brak nagrywania w rozdzielczości FullHD (1080p), możliwe, że rozdzielczość aparatu będzie zmniejszona z 8 do 5 Mpx. Innym prawdopodobieństwem jest zamiana ekranu SAMOLED+ na SLCD.

Dla przypomnienia warto dodać, że w GSII i9100 procesor posiada wyższą częstotliwość (1.2 GHz), a układ graficzny Mali-400MP pozwala na osiąganie znacznie lepszych rezultatów.

Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że ostatnich tygodniach pojawiły się również informacje o innym urządzeniu, noszącym nazwę GSII i9103 – ten wariant wykorzystuje procesor NVidia Tegra2.

źródło: GSMarena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x