Niedawno pisaliśmy o polskiej premierze najnowszego urządzenia ze stajni Samsunga – Galaxy S II. Dziś w Sieci pojawiły się informacje, jakoby Samsung przygotowywał inny wariant tego smartfona, wykorzystując w nim procesor OMAP4 marki Texas Instruments.

Rzeczony model ma nosić numer i9101, nie wiemy jednak na jakie rynki ma być przeznaczony. Co wynika ze zmiany procesora Exynos na OMAP4? Otóż jest to układ mniej zaawansowany technologicznie, posiada dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 o częstotliwości 1GHz, a za grafikę odpowiada stary dobry PowerVR SGX 540, znany z pierwszego Galaxy S. Konsekwencją takiej zmiany będzie zapewne brak nagrywania w rozdzielczości FullHD (1080p), możliwe, że rozdzielczość aparatu będzie zmniejszona z 8 do 5 Mpx. Innym prawdopodobieństwem jest zamiana ekranu SAMOLED+ na SLCD.

Dla przypomnienia warto dodać, że w GSII i9100 procesor posiada wyższą częstotliwość (1.2 GHz), a układ graficzny Mali-400MP pozwala na osiąganie znacznie lepszych rezultatów.

Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że ostatnich tygodniach pojawiły się również informacje o innym urządzeniu, noszącym nazwę GSII i9103 – ten wariant wykorzystuje procesor NVidia Tegra2.

źródło: GSMarena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.