ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Manta MID001 – tani tablet z Androidem 2.2

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
manta_multimedia_internet_device

Oferta tabletów z systemem Android stale się powiększa – zarówno o urządzenia z wyższej półki, jak i te niskobudżetowe. Manta Multimedia zamierza wprowadzić do Polski swój produkt – MID001.

Manta Multimedia znana jest przede wszystkim z produkowania niedrogiego sprzętu elektronicznego, który stanowi ciekawą alternatywę dla osób z nieco mniej zasobnym portfelem. Tak też będzie w przypadku tabletu MID001, który już wkrótce będzie oficjalnie dostępny w Polsce.

Urządzenie to będzie wyposażone w 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Procesor RK 2818, taktowany zegarem 600 MHz nie należy do najmocniejszych i najbardziej zaawansowanych jednostek. Producent zdecydował się na zastosowanie kości pamięci 256 MB i dysk o pojemności 4 GB.

Oczywiście nie mogło zabraknąć modułu WiFi, czytnika kart pamięci microSD, GPS-u i wejścia HDMI. Kontrolę nad pracą tego urządzenia będzie sprawował Android 2.2 Froyo. MID001 posiada dostęp do Android Market.

Manta Multimedia wyceniła swoje urządzenie na 399 złotych, cena nie jest więc zbyt wygórowana. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tabletami lub nie mają zbyt dużych oczekiwań uzyskują w ten sposób ciekawą alternatywę dla chińskich urządzeń. Producent przewidział 24-miesięczną gwarancję.

źródło: Manta.com.pl

Sprawdź najnowsze wpisy