mobile_harm

Zbliża się lato, już niedługo wakacje. Ekolodzy wychodzą na ulicę i zaczynają protestować przeciwko GMO, a portale zdrowotne znów zaczynają pisać o szkodliwości telefonów.

Opracowań, tych amatorskich i naukowych, na temat szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego wydobywającego się z naszych telefonów były miliony. Dzisiaj pojawia się kolejne. Światowa Organizacja Zdrowia – WHO – jeszcze niedawno bardzo liberalna w temacie promieniowania publikuje raport, w którym informuje o wynikach swojego najnowszego badania. W owym, jak czytamy, teoretycznym badaniu udział brało 31 naukowców z 14 krajów, a wniosek w skrócie brzmi: promieniowanie elektromagnetyczne jest potencjalnie rakotwórcze, w takim samym stopniu jak 266 innych podejrzanych substancji, do których zaliczamy spaliny samochodowe czy nawozy. W raporcie jest jasno powiedziane, że WHO nie uważa, jakoby telefony samorzutnie powodowały raka.

Czyli tak naprawdę nie dowiadujemy się niczego nowego. Z faktu istnienia powyższego raportu można wywnioskować jednak, że cały czas trwają badania nad stopniem szkodliwości telefonów. Widocznie stworzona kilkadziesiąt lat temu technologia nadal jest dla nas nieprzenikniona.

A specjalnie dla paranoików (na tej stronie chyba takich nie zaznamy) film o tym, jak to komórki gotują nasze mózgi:

źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński