Zdjęcia Google stają się coraz ciekawszym wyborem, jeśli chodzi o zarządzanie naszymi fotografiami. Chociaż muszę przyznać, że niektóre z nowych funkcji wydają mi się już lekko absurdalne. Z drugiej strony to może ja nie nadążam za dzisiejszym światem i funkcjami społecznościowymi?

Funkcje społecznościowe Zdjęć Google

Zdjęcia googlefunkcje społecznościowe zdjęcia google

Funkcją, która nie budzi we mnie żadnych wątpliwości, jest ręczne oznaczanie twarzy. W tej chwili nie można wybrać zdjęć, które można oznaczyć, jeśli aplikacja nie wybrała ich wcześniej. Jednak to się zmieni w przyszłości. I jest to świetna wiadomość, ponieważ w określonych warunkach aplikacje tego typu miewają problem z prawidłowym rozpoznawaniem twarzy. Zdarza się to stosunkowo rzadko i głównie przy słabym oświetleniu, natomiast na problem narażone są głównie osoby o ciemniejszej karnacji. Następnie aplikacje mobilne otrzymają parametr wyszukiwania ostatnio załadowanych zdjęć, który wcześniej był dostępny tylko w sieci. Pozwala to na łatwe zobaczenie i edycję każdego przesłanego zdjęcia, nawet jeśli pochodzi ono sprzed wielu lat. Jest to sposób na obejście normalnego sortowania według czasu wykonania zdjęcia, a nie kiedy zostało dodane do serwisu.

Zobacz też: Google Chrome pozwoli Ci kontrolować multimedia z innej karty

Jeśli zaś chodzi o absurd, to jest nim według mnie oznaczanie zdjęć zwierząt domowych, oraz ich automatyczne udostępnianie. Oczywiście rozumiem, że nasze zwierzęta są kochanie i wyjątkowe. Warto jednak pamiętać, że głównie dla nas. Nawet jeśli ktoś lubi naszego psa, kota czy jak w moim przypadku chomika to zasypywanie go jego zdjęciami może okazać się dość męczące. Chociaż jak już zaznaczyłem na wstępie, być może to po prostu ja nie nadążam za współczesnymi czasami i jest to normalne, wręcz pożądane zachowanie? Co Wy na ten temat myślicie?

Źródło: GSMarena

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.