Podczas tegorocznego Mobile World Congress w Barcelonie LG ogłosiło LG G8 ThinQ, G8s ThinQ i LG V50 5G. Wśród nich, G8s ThinQ było jedynym urządzeniem, które nie zostało zaprezentowane. Pod koniec czerwca smartfon ten trafił do sklepów na Tajwanie. Od dziś jest już dostępny na całym świecie.
LG G8s ThinQ
Warto teraz przyjrzeć się temu, co LG G8s ThinQ oferuje. Jak sama nazwa sugeruje, jest on nawiązaniem do flagowca firmy. Ustępuje mu jednak pod wieloma względami. G8s ma 6,21-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+. Flagowiec natomiast może się pochwalić 6,1-calowym ekranem o rozdzielczości QHD+. Kolejną różnicą jest to, że LG G8s ThinQ ma pojemniejszy akumulator. Różnica jednak wynosi zaledwie 50 mAh. Większe zmiany zauważymy za to w przypadku aparatu. Dysponuje on 12 Mpix aparatem głównym, 13 Mpix szerokokątnym i 12 Mpix teleobiektywem. Dla porównania LG G8 ThinQ oferuje układ 12/16/12 Mpix.
Zobacz też: Gdzie znajduje się folder kosz w telefonie?
A teraz przejdźmy do pełnej specyfikacji urządzenia:
- 6,21-calowy wyświetlacz OLED FullVision Full HD+
- układ Snapdragon 855
- 6 GB RAM
- 128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD do 2 TB)
- aparaty:
- przód: 8 MPix (f/1.7) + matryca ToF (Z Camera)
- tył: 13 MPix (f/1.9, szerokokątny) + 12 MPx (f/1.5) + 12 MPx (f/2.4, teleobiektyw)
- akumulator o pojemności 3530 mAh z obsłygą szybkiego ładowania do 18 W.
- Bluetooth 5, NFC, USB-C (3.1), rozpoznawanie dłoni Hand ID, rozpoznawanie twarzy, czytnik linii papilarnych, Air Motion, stereofoniczny głośnik Crystal Sound OLED, certyfikat IP68, certyfikat MIL-STD 810G
- Android 9 Pie
Jak widać jest to uboższa wersja flagowca, jednak odstaje od niego jedynie w kwestii wyświetlacza i aparatów. Zastosowanie niższej rozdzielczości może jednak nieść ze sobą sporo korzyści. Po pierwsze ma to wpływ na czas pracy urządzenia na pojedynczym ładowaniu. Dodatkowo może podnieść wydajność smartfona, dzięki temu że ten będzie miał mniejszą ilość pikseli do przetworzenia.
Źródło: Gizmochina