Motorla-Project-Ara-modules-640x426

 

Obecnie telefony komórkowe, na większość których składają się smartfony, kojarzą nam się z urządzeniem ze specyfikacją, której nie możemy zmienić. Na przeciw temu Google postanowiło stworzyć telefon stworzony z bloczków, które będą skrywać poszczególne podzespoły.

 

Projekt Ara już kilka razy przewinął się na naszym portalu, a dzisiaj możemy pokazać Wam jak to wszystko sobie Google wyobraża. Firma z Mountain View ogłosiła konferencję, na której mieliśmy oficjalnie poznać telefon z klocków. Ma się ona odbyć w dniach 15-16 kwietnia i wtedy poznamy szczegółowe informacje dotyczące projektu Ara. Niemniej jednak, jak już wspomniałem, Google postanowiło teraz odsłonić rąbka tajemnicy. Bez zbędnego przedłużania, oto nagranie z konferencji LAUNCH, na której pojawił się członek zespołu sprawującego pieczę nad nowym rozwojem telefonów komórkowych (od 5:00):

 

 

W skrócie, z powyższej 25-minutowej prezentacji możemy dowiedzieć się, że projekt ten przewiduje trzy wielkości telefonów w zależności od przekątnej wyświetlacza, która może mieć 4-cale, 5-cali lub „większy”. Pod tym ostatnim stwierdzeniem kryje się zapewne phablet z ekranem do 6-cali. Także Google chce pozyskać 5 milionów chętnych na ten telefon spośród odpowiednio: 1 miliona użytkowników smartfonów oraz 4 milionów posiadaczy ficzerfonów.

 

Plotki mówią, że bazowy model ma kosztować nie więcej niż 50 dolarów, a więc około 150 złotych. Z kolei dokupowane moduły mają być wyceniane na 15 dolarów (45 złotych), a więc cały projekt wygląda bardzo interesująco i z pewnością będziemy informować Was na bieżąco o jego rozwoju.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.