Android zamiast portfela

Newsy

Android zamiast portfela
 
Według planów Google za zakupy będziemy wkrótce płacili telefonami wyposażonymi w technologię NFC.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Według informacji agencji prasowej Bloomberg i dziennika Wall Street Journal koncern Google przedstawi w czwartek swój system płatności dla smartfonów wyposażonych w system Android. Jak donosi Bloomberg, system płatności mobilnych będzie najpierw dostępny w pięciu amerykańskich miastach dla użytkowników flagowego modelu smartfonu Google Nexus S, i tylko w sieci Sprint Nextel, trzeciego co do wielkości operatora telefonii komórkowej w USA.

Smartfony Nexus S wyposażone w system operacyjny Android 2.3 Gingerbread będą wykorzystywały technologię NFC (Near Field Communication), pozwalającą na bezprzewodowe komunikowanie się urządzeń na bliskie odległości (do ok. 20 cm). Według Google technologia ta może w przyszłości zastąpić płatności kartami kredytowymi.

Google nie jest jedynym koncernem stawiającym na technologię NFC. Wyścig o przyszłościowy rynek płatności komórkami rozpoczęły między innymi banki, operatorzy telefonii komórkowej, usługodawcy płatności online, Nokia oraz Apple.

Technologia NFC nie jest jednak jedynym pomysłem dla komórkowego portfela. Przed kilkoma tygodniami do amerykańskich Apple Store trafiły system płatności Square, stworzony przez współtwórcę Twittera Jacka Dorseya. System Square bazuje na czytnikach kart płatniczych i odpowiedniej aplikacji dla iPhona, która służy do przetwarzania danych transakcji bezgotówkowych.

Źródło: Bloomberg, Wall Street Journal  


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x