Tegra_2-motorola

Nasz portal to istne pole walki pomiędzy zwolennikami różnych podzespołów dla smartfonów. Jedni zachwalają nowoczesny układ Samsung Exynos i Mali-400 MP, drudzy będą woleli sprawdzonego Qualcomma ze Snapdragonem, a pozostali świetnie wspieraną i reklamowaną Tegrę 2. Dowodem na „wyższość” układu NVIDII nad pozostałymi producentami ma być zdobyta przez Tegrę 2 nagroda podczas targów Computex 2011.

Targi Computex Taipei to druga, co do wielkości impreza tego rodzaju (największy jest CeBIT). Pod okiem przedstawicieli tajwańskich instytucji rządowych, naukowców, analityków, dziennikarzy IT oraz innych ekspertów spośród 400 przedstawionych produktów to właśnie układ Tegra 2 uzyskał prestiżową nagrodę „Best Choice”. W oficjalnym oświadczeniu jury podkreśla znaczące zaawansowanie technologiczne tego układu oraz ogromny wpływ na rynek mobilny, bowiem to „dzięki niemu na rynku pojawiła się fala supertelefonów oraz tabletów, dysponujących niespotykanymi dotąd funkcjami i możliwościami”. To już trzecia z rzędu wygrana Nvidii, poprzednio wyróżnienie zostało przyznane procesorowi graficznemu GeForce® GTX 480, natomiast w 2009r. NVIDIA ION.

NVIDIA Tegra 2 to układ, któremu warto poświęcić więcej uwagi, zwłaszcza przymierzając się do zakupu nowego smartfonu. Jako pierwszy wprowadził on dwurdzeniowy procesor oraz bardzo wydajną mobilną „kartę graficzną”. Jednak temat wydajności telefonów jest o wiele głębszy, dlatego nie należy kierować się tylko i wyłącznie benchmarkami oraz podobnymi konkursami, które mogą budzić wątpliwości. Wiemy jak ogromne i długie są macki NVIDII, które dosięgają każdego końca technologicznego świata, reklamując i dostosowując wiele gier i aplikacji do swoich produktów tak jak w przypadku kart graficznych do PC. Jednak można pozazdrościć takiego wsparcia od producenta dla jego urządzeń, a więc nie ma tego złego…

źródła: softpedia.com oraz NVIDIA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dan Sierakowski