Submarka smartfonów do gier od Vivo iQOO może wkrótce ogłosić nowy smartfon. Kluczowe szczegóły urządzenia, które zostanie zaprezentowane jako iQOO Youth Edition zostały ujawnione. Będzie on zasilany przez procesor Snapdragon 845 firmy Qualcomm zgodnie z plakatem telefonu, który został udostępniony na Weibo. Obraz ujawnia również, że urządzenie będzie miało 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej. Zapakuje również baterię 4000mAh.

iQOO Youth Edition z Snapdragonem 845

iQOO Youth Edition

Pod względem wzornictwa, iQOO Youth Edition nie różni się od potężniejszego rodzeństwa. Górna połowa frontu jest widoczna na plakacie i posiada małęgo notcha na aparat fotograficzny dedykowany zdjęciom selfie. Jednak Vivo może wybrać inną konstrukcję tylnej części telefonu. Ostatnia kluczowa informacja, którą ujawnia plakat, to cena. iQOO Youth Edition będzie kosztować w zależności od wariantu ¥1998 (~$289), ¥1000 (~$144) mniej niż podstawowy model smartfonu do gier iQOO. Nie widać żadnych innych, znaczących zmian względem wersji ze Snapdragonem 855. Starszy układ wciąż jest jednym z najpotężniejszych na rynku, a cena wydaje się niezwykle atrakcyjna.

Zobacz też: Xiaomi zmienia zasady dystrybucji MIUI w wersji beta. Wiele smartfonów wykreślonych.

iQOO Youth Edition ma numer modelu V1914A i jest zasilany przez procesor Snapdragon 845. Ma również 6 GB pamięci RAM i działa Android 9 Pie. To jednak nie wszystko.

iQOO Youth Edition

Na Weibo jest jeszcze jedna grafika. Mówi ona o urządzeniu wyposażonym w układ Snapdragon 710, ma ono kosztować ¥1798 (~$259). Możliwe więc, że dostaniemy aż dwa nowe urządzenia. Wykorzystanie zeszłorocznego układu flagowego w tańszym smartfonie jest bardzo interesującym rozwiązaniem. Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że się ono przyjmie także wśród innych producentów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.