Przecieki z Korei Południowej wskazują, że Samsung Electronics otrzymał zamówienia od Qualcomma na produkcję procesora następnej generacji, który ma nosić nazwę Snapdragon 865. Nadchodzi to po rocznej przerwie we współpracy pomiędzy obiema firmami. Snapdragon 855, czyli flagowy procesor z tego roku został wyprodukowany przez Tajwańskiego giganta TSMC.

Samsung wyprodukuje Snapdragona 865

Samsung Snapdragon 865

Przecieki z Korei Południowej donoszą, że Samsung ma rozpocząć produkcję układu Snapdragon 865 już pod koniec tego roku. Chipset będzie produkowany w procesie 7 nm EUV o wysokiej przepustowości. Będzie to pierwszy układ Samsunga wytwarzany dla Qualcomma z wykorzystaniem tej technologii. Ostatni chip, którym był Snapdragon 845, został  wyprodukowany przez niego w procesie 10 nm. TSMC przejął prowadzenie w procesie 7 nm w 2018 roku, a więc otrzymał zamówienie na flagowy układ. Wszystko się jednak zmieniło. Według Qualcomma Samsung 7 nm EUV jest bardziej konkurencyjny niż proces TSMC 7 nm. Wcześniej w kwietniu, Samsung podobno rozpoczął wysyłkę 7 nm procesu EUV Exynos AP, który ma być używany w nadchodzącym flagowcu Samsunga — Galaxy Note10.

Zobacz też: Mapy Google ochronią użytkowników przed nieuczciwymi kierowcami taxi

Chociaż negocjacje mają być nadal w toku, obie firmy podobno weszły w ich ostatni etap. Pozostało im omówienie jedynie szczegółów. Qualcomm ma zaprezentować Snapdragona 865 w 2020 roku. Poza Qualcommem coraz więcej producentów jest zainteresowanych podjęciem bądź wznowieniem współpracy z Samsungiem. Okazuje się więc, że Samsungowi może się udać zdominować swojego największego rywala na rynku układów scalonych.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.