ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kradzież dysków twardych Facebooka

Kryptowaluta Facebooka jest tuż za rogiem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Teoretycznie szał na kryptowaluty minął, a raczej po prostu zniknął z popkultury. W końcu kurs Bitcoina jest… nadal niestabilny, ale najzwyczajniej w świecie w tym wątku zostali tylko ci najbardziej zainteresowani. Oczywiście to nie oznacza, że kryptowaluty upadają. Wręcz przeciwnie, sam Facebook lada moment ma ruszyć z własną propozycją. Według ostatnich informacji ma się to stać jeszcze w tym miesiącu.

Kryptowaluta Facebooka to spóźniony pomysł?

szyfrowanie wiadomosci brytyjski wywiad gchq apple microsoft facebook google

Płatności przez Facebooka nie są dla nas niczym nowym, jeśli chodzi o świat plotek. Oczywiście gigant społecznościowy oficjalnie też umożliwia zapłatę czy też wymianę funduszy wśród użytkowników. Co prawda dostępność tych rozwiązań jest na razie ograniczona, bo siłą rzeczy do gry wchodzi wiele regulacji prawnych. Tymczasem własna kryptowaluta może rozwiązać wiele tych blokad. Na razie niewiele poznaliśmy szczegółów na temat planów Facebooka. Oficjalnie tak naprawdę nic nie wiadomo, a spośród plotek można wymienić, że metody płatności tokenami będą dostępne wewnątrz wszystkich aplikacji firmy — również w WhatsApp. Facebook chce w ten sposób pomóc użytkownikom, których rodzima waluta jest niestabilna. W planach są też dedykowane, fizyczne bankomaty.

Zobacz też: W co zagracie na Sega Genesis Mini?

Oczywiście to wszystko to na razie poszlaki. Jedna z nich mówi, że jeszcze w czerwcu wszystkiego się dowiemy. Próżno jednak spodziewać się, że jednego dnia wszyscy na świecie przerzucą się na kryptowalutę Facebooka. Niemniej gigant ma potencjał, aby zaistnieć na tym polu. Być może Wy nadal śledzicie ten rynek i jesteście w stanie ocenić szansę społecznościowego giganta?

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy