Blokada nałożona na Huaweia przez USA będzie niewiarygodnie niszczycielska dla ARM. Tak stwierdził współzałożyciel firmy Hermann Hauser. Ten komentarz pojawia się w momencie, gdy brytyjskiemu ARM zabroniono dostarczać projekty układów do chińskiego giganta telekomunikacyjnego. W maju Huawei został dodany do amerykańskiej listy podmiotów, co oznaczało, że praktycznie zakazano mu handlu z firmami z USA. Oznaczało to również, że chiński gigant nie mógł użyć żadnej technologii z komponentami pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych. Ponieważ układy scalone ARM zawierają oryginalną technologię amerykańską, nie mogą już dłużej dostarczać swoich komponentów, które są niezbędne dla działalności smartfonów i serwerów Huawei.

Blokada Huaweia będzie niszczycielska dla ARM

Blokada Huaweia będzie niszczycielska dla ARM

Ponieważ technologia amerykańska jest również częścią większości firm międzynarodowych, relacje Huawei nawet z firmami spoza USA są zagrożone. Jednak nie tylko chińskie firmy są zaniepokojone takim obrotem sprawy. Wiele firm spoza USA jest coraz bardziej zaniepokojonych tym zakazem handlu. Amerykanie nie byli w stanie przedstawić wiarygodnych dowodów przeciwko Huawei, poza zarzutami, że rząd chiński używa ich do szpiegowania. Ponieważ zakaz handlu wszedł w życie bez mocnych dowodów, międzynarodowe firmy obawiają się tego samego. Dlatego właśnie Hermann twierdzi, że klienci chcieliby ograniczyć technologię pochodzącą z USA, aby uniknąć sytuacji podobnej do Huawei. Obejmuje to produkty ARM.

Zobacz też: Jeszcze w tym tygodniu poznamy ceny i ofertę Google Stadia

To naprawdę szkodzi Huawei w perspektywie krótkoterminowej, a długoterminowo będzie to niezwykle szkodliwe dla Arm, Google i amerykańskiego przemysłu. Każdy dostawca na świecie zacznie myśleć o tym, jak zmniejszyć zagrożenie zakończenia produkcji przez amerykańskiego prezydenta. Wszystkie dyskusje, które prowadzę obecnie z firmami w Europie, dotyczą przechodzenia przez ich portfolio własności intelektualnej i projektowania amerykańskiej własności intelektualnej, co jest strasznie smutne i destrukcyjne. 

— Powiedział Hermann

Jasne jest, że ten zakaz nie dotyczy tylko chińskich firm. Jego długoterminowe skutki będą odczuwane przez przedsiębiorstwa na całym świecie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.