Zmiany w chińskim ARM

Blokada nałożona na Huaweia będzie niewiarygodnie niszczycielska dla ARM

Newsy

Blokada nałożona na Huaweia przez USA będzie niewiarygodnie niszczycielska dla ARM. Tak stwierdził współzałożyciel firmy Hermann Hauser. Ten komentarz pojawia się w momencie, gdy brytyjskiemu ARM zabroniono dostarczać projekty układów do chińskiego giganta telekomunikacyjnego. W maju Huawei został dodany do amerykańskiej listy podmiotów, co oznaczało, że praktycznie zakazano mu handlu z firmami z USA. Oznaczało to również, że chiński gigant nie mógł użyć żadnej technologii z komponentami pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych. Ponieważ układy scalone ARM zawierają oryginalną technologię amerykańską, nie mogą już dłużej dostarczać swoich komponentów, które są niezbędne dla działalności smartfonów i serwerów Huawei.

Blokada Huaweia będzie niszczycielska dla ARM

Blokada Huaweia będzie niszczycielska dla ARM

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Ponieważ technologia amerykańska jest również częścią większości firm międzynarodowych, relacje Huawei nawet z firmami spoza USA są zagrożone. Jednak nie tylko chińskie firmy są zaniepokojone takim obrotem sprawy. Wiele firm spoza USA jest coraz bardziej zaniepokojonych tym zakazem handlu. Amerykanie nie byli w stanie przedstawić wiarygodnych dowodów przeciwko Huawei, poza zarzutami, że rząd chiński używa ich do szpiegowania. Ponieważ zakaz handlu wszedł w życie bez mocnych dowodów, międzynarodowe firmy obawiają się tego samego. Dlatego właśnie Hermann twierdzi, że klienci chcieliby ograniczyć technologię pochodzącą z USA, aby uniknąć sytuacji podobnej do Huawei. Obejmuje to produkty ARM.

Zobacz też: Jeszcze w tym tygodniu poznamy ceny i ofertę Google Stadia

To naprawdę szkodzi Huawei w perspektywie krótkoterminowej, a długoterminowo będzie to niezwykle szkodliwe dla Arm, Google i amerykańskiego przemysłu. Każdy dostawca na świecie zacznie myśleć o tym, jak zmniejszyć zagrożenie zakończenia produkcji przez amerykańskiego prezydenta. Wszystkie dyskusje, które prowadzę obecnie z firmami w Europie, dotyczą przechodzenia przez ich portfolio własności intelektualnej i projektowania amerykańskiej własności intelektualnej, co jest strasznie smutne i destrukcyjne. 

— Powiedział Hermann

Jasne jest, że ten zakaz nie dotyczy tylko chińskich firm. Jego długoterminowe skutki będą odczuwane przez przedsiębiorstwa na całym świecie.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x