BLURtooth nowa luka w Bluetooth

Kolejne problemy Androida z urządzeniami Bluetooth

2 minuty czytania
Komentarze

Powiadomienia i dźwięki powiadomień są podwajane, a nawet potrajane na urządzeniach z Androidem, które są sparowane z innymi urządzeniami Bluetooth. Niektórzy zgłaszają również, że głośność multimediów i dzwonka są niewytłumaczalnie sparowane ze sobą, co powoduje, że ustawienia trybu nie przeszkadzać, cichy i wibracji są skutecznie ignorowane, gdy głośność kanału multimedialnego nie jest wyciszona.

Problemy Androida z Bluetooth

Problemy Androida z Bluetooth

Zgłoszenia takie są dość powszechne, a ich liczba uległa znacznemu zwiększeniu w ciągu ostatniego tygodnia. Ten konkretny problem może przejawiać się na trzy pozornie różne sposoby, które mogą wydawać się niezwiązanymi ze sobą problemami, ale o ile wiemy, są one prawdopodobnie powiązane:

  • Dźwięki powiadomień można podwoić, a nawet potroić. Dodatkowo często się to odbywa na różnych poziomach głośności.
  • Powiadomienia mogą natychmiast pojawić się ponownie raz lub więcej razy po tym, jak zostaną odesłane.
  • Dźwięki powiadomień będą odtwarzane nawet wtedy, gdy głośność kanału powiadomień jest ustawiona na tryb wibracji lub nie przeszkadzać.

Zobacz też: Najwydajniejszy smartfon w maju według AnTuTu

Od kilku dni śledzimy raporty dotyczące zduplikowanych dźwięków powiadomień i problemów z głośnością dzwonka i multimediów. Większość raportów wskazuje, że osoby dotknięte tym problemem mają telefony Pixel. Jednak są też inne zgłoszenia tych problemów, dotyczące takich urządzeń jak Galaxy S9, Note 9, Galaxy A5 i  OnePlus 6T. Prawdopodobnie dotyczy to również wielu innych urządzeń. Nie wszystkie te problemy występują jednocześnie. Często ludzie mają do czynienia tylko z jednym z nich. Nie są to także jedyne problemy z Bluetooth, jakie w ostatnim czasie dotykają Androida.

Źródło: Androidpolice

Motyw