Popularny benchmark AnTuTu co miesiąc przygotowuje ranking najwydajniejszych smartfonów. W marcu na pozycji lidera uplasował się Xiaomi Mi 9, a w kwietniu Xiaomi Mi 9 Transparent Edition. Maj już za nami, więc pojawił się nowy ranking w którym to Xiaomi w końcu zostało zdetronizowane.

Najwydajniejszy smartfon w maju według AnTuTu – maj 2019

Nadszedł czas, w którym flagowiec Xiaomi musiał ustąpić miejsca konkurencji. Nie spadł on na drugie, a na trzecie miejsce. Mowa tu konkretnie o Xiaomi Mi 9 Transparent Edition, który wykręcił w maju 376092 punktów. Drugie, zaszczytne miejsce zajął ZTE Axon 10 Pro, który zdobył 376916 punktów. Pierwsze miejsce w rankingu najwydajniejszych smartfonów w maju wg. AnTuTu przypadło Nubii Red Magic 3.

AnTuTu Maj 2019

Zobacz także: Sony pochwaliło się swoimi światowymi rekordami. W czym Xperie były pierwsze?

Wspomniany smartfon zdobył aż 380921 punktów. Tak duży wynik udało się wykręcić m.in. dzięki zastosowaniu procesora Snapdragon 855 z podwójnym układem chłodzenia, który pozwolił wycisnąć z niego wszystkie soki. Czwarte miejsce zajął Xiaomi Black Shark 2, a piąte „zwykły” Xiaomi Mi 9. Następnie mamy Meizu 16s oraz OnePlusa 7 Pro. Ósme miejsce należy do Lenovo Z6 Pro, a dwa ostatnie do Samsunga Galaxy S10+ i Galaxy S10 (w wersji ze Snapdragonem). Warto wspomnieć, że stosunkowo niskie miejsce zajęte przez OnePlusa 7 Pro jest w głównej mierze podyktowane odświeżaniem wyświetlacza na poziomie 90Hz, który konsumuje wiele energii. Smartfon został bowiem zoptymalizowany tak, by to on był priorytetem, a nie Snapdragon 855, który niestety nie mógł w pełni rozwinąć skrzydeł.

Źródło: gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.