5ffpeuosgccog44kw4ks004kg4c.600Agora, wydawca m.in. Gazety Wyborczej zaprosiła redakcję Android.com.pl na konferencję, na której pierwszy raz w Polsce zostanie poruszony temat zaadoptowania tabletów w branży medialnej na szerszą niż obecnie skalę. Głos zabierze kilkanaście osób ściśle związanych z produkcją aplikacji dla mediów elektronicznych oraz rzecz jasna wydawcami.

W trakcie kilku godzin spotkania mogą zostać poruszone tematy nurtujące naprawdę wielu użytkowników urządzeń mobilnych. Być może pierwszy raz wielu wydawców dotychczas nieobecnych na rynku multimedialnej prasy zrozumie jak istotną część czytelników mogą zdobyć w sieci, tej stacjonarnej oraz tej przenośnej. Prelegenci będą zastanawiać się zarówno nad banalnymi kwestiami, takimi jak nazwanie użytkownika tabletu, określenie tych urządzeń jako nadziei lub też chwilowej mody, jak i tymi naprawdę oryginalnymi, dla przykładu: przyszłości w tablecie jako infokiosku, informatora prasowego, etc.

Przyglądając się tematom przygotowanych prelekcji widać wyraźne ukierunkowanie organizatorów w stronę marki Apple, która na rynku prasy kierowanej na przenośne czytniki jest obecna od kilku lat. Jak wiemy Android zostaje daleko w tyle, w chwili obecnej dostępnych jest jedynie kilka aplikacji, w większości zagranicznych, które po nieco zawyżonych cenach oferują nam czytanie gazet codziennych, takich jak Super Express czy Gazeta Wyborcza. W Android Markecie możemy znaleźć narzędzia ułatwiające przeglądanie wiadomości, jednak w większości przypadków jesteśmy przenoszeni do treści dostępnych na stronach internetowych wydawców. Czy i kiedy pojawią się programy takich firm jak eGazety, E-Kiosk czy Nexto z prasą na Androida? Miejmy nadzieję, że prelegenci poruszą również ten temat.

Program konferencji można sprawdzić na stronie: http://konferencjatablety.pl/

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk