lg g6

Prototyp LG G6 ze Snapdragonem 835, czyli dobrze, że Samsung namieszał?

2 minuty czytania
Komentarze

W 2017 roku przeżyliśmy małą rewolucję na mobilnym rynku. Producenci po niespodziewanej inicjatywie Xiaomi, które pokazało Mi Mixa, postanowili masowo pozbywać się ramek wokół wyświetlaczy. Koreańczycy za to, w postaci LG i Samsunga, wyszli naprzeciw ze zmianą ich proporcji. Tak oto pierwszy pokazał się LG G6, który… faktycznie był drastyczną odmianą poprzednika, ale nie był napędzany najlepszym układem od Qualcomma. W miejsce potencjalnego Snapdragona 835 wstawiono Snapdragona 821. To nie oznacza, że LG z góry zrezygnowało z mocniejszej jednostki. Dowodem tego jest ujawniony prototyp LG G6.

Prototyp LG G6 ze Snapdragonem 835 zamiast Snapdragona 821

W 2016 roku LG wydało G5, który był swego rodzaju modułowym smartfonem. Ten pomysł okazał się klapą, ale to firma otworzyła się na aluminium, rezygnując z tworzyw sztucznych. Plotki dotyczące G6 były naprawdę interesujące, aby ostatecznie poznać innowacyjny model, ale z zeszłorocznym układem. Powód takiego stanu jest prosty — to Samsung odpowiadał za produkcję Snapdragona 835 i zgarnął dla siebie cały pierwszy rzut tych jednostek. Co mogło zrobić LG i konkurencja? Jedynie poczekać lub… skorzystać z innych procesorów. Dlatego też G6 korzysta ze Snapdragona 821. Jednak do Sieci przedostał się prototyp tego smartfona, który był sprawdzany z nowszym układem. Tak naprawdę nic szczególnego go nie wyróżnia poza faktem, że jest to unikat i należy do kolekcjonera.

Zobacz też: Czy doczekamy się Windowsa Lite?

Dlaczego napisałem w tytule, że to dobrze, iż Samsung namieszał? Tak drastycznego spadku cen dawno nie zanotowaliśmy, jak w przypadku G6. Mimo swoich problemów z awaryjnością i wyświetlaczem smartfon ten był zdecydowanie najlepszym wyborem w swojej cenie. Nie można też zapominać, że to nie był jedyny przypadek, kiedy LG postanowiło nie wykorzystywać najmocniejszego układu Qualcomma. Podobna sytuacja miała miejsce dwa lata przed premierą G6, czyli w przypadku G4. Wtedy na pokładzie tego smartfona znalazł się Snapdragon 808, a nie topowy Snapdragon 810. Powód był bajecznie prosty, czyli Koreańczycy wiedzieli, że jest to niedopracowana jednostka, która nadmiernie się grzeje.

Źródło: XDA Developers

Motyw