getjar-960x639

Rodzinę aplikacji GO na pewno kojarzy większość z Was. Swego czasu GO Launcher EX był uważany za najlepszy ekran startowy dla Androida, a GO SMS Pro jako jedyny mógł poważnie konkurować z Handcent SMS. Teraz czasy ich świetności już przeminęły, ale aplikacje z tej serii nadal są używane przez miliony użytkowników na całym świecie. Co ciekawe kondycja właściciela Go for Android – firmy Sungy Mobile musi być całkiem niezła, ponieważ właśnie dowiadujemy się, o nadchodzącym kupnie przez nią GetJar – jednego z pierwszych sklepów z aplikacjami dla urządzeń mobilnych.

 

Pamiętacie tego protoplastę Google Play i App Store? Już w 2004 roku za jego pośrednictwem można było kupować i pobierać aplikacje pisane dla telefonów obsługujących Javę. Od tego czasu wiele się zmieniło. Wielkie firmy utrzymują swoje, prężnie działające sklepy, a GetJar powoli podupada.

 

Transakcja, opiewająca na kwotę $50mln, której oficjalnego ogłoszenia spodziewamy się w przyszłym tygodniu ma to zmienić. Według chińskiego kupca największą bolączką Google Play jest zbyt duży wybór aplikacji (w sklepie znajduje się już ponad milion pozycji). Kombinacja 325 mln użytkowników Sungy oraz doświadczenia GetJar w dystrybucji programów, ma zaowocować powstaniem świetnego narzędzia do odkrywania nowych, przydatnych programów oraz dostarczania ich zainteresowanym użytkownikom.

 

Używalibyście konkurenta Google Play tylko dlatego, że wyszukiwałby dla Was propozycje nowych aplikacji?

 

Źródło: gigaom.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.