Kierownik Huawei był zaangażowany w spisek mający na celu wykradnięcie tajemnic handlowych. Tak twierdzi Kalifornijski startup elektroniczny CNEX Labs. Teraz The Wall Street Journal donosi, że wysoko postawiony pracownik Huawei Eric Xu został oskarżony o pomoc w nadzorowaniu rzekomej konspiracji.

CNEX oskarża Huawei o kradzież tajemnicy handlowej

Huawei o kradzież tajemnicy

The Journal cytuje nowo wydany transkrypt słuchowy, który oferuje pewne szczegóły w zamkniętym procesie sądowym. Zgodnie ze swoim zapisem, CNEX twierdzi, że Eric Xu skierował inżyniera Huawei do analizy informacji technicznych Cnexa. Następnie inżynier rzekomo udawał potencjalnego klienta CNEX w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ich działalności. Firma twierdzi również, że Xu został poinformowany o spisku, aby ukradkiem zebrać informacje z Uniwersytetu Xiamen, który otrzymał od CNEX płytkę pamięci komputera. Według Dziennika, prawnicy Huawei przyznali, że Xu był w łańcuchu dowodzenia, który żądał informacji o CNEX. Jednak zaprzeczyli, że wszelkie tajemnice handlowe zostały skradzione.

Zobacz też: Układy Kirin zagrożone. ARM kończy współpracę z Huawei

Huawei pierwotnie złożył pozew przeciwko współzałożycielowi CNEX Yiren Huang w 2017 roku, twierdząc, że przechwycił pracowników i wykorzystał swoje patenty do budowy technologii układów półprzewodnikowych. CNEX złożył pozew wzajemny, twierdząc, że Huawei sprzeniewierzył swoją technologię i próbował zebrać jeszcze więcej informacji poprzez proces sądowy. Proces w sprawie roszczeń CNEX ma się rozpocząć 3 czerwca w Teksasie. Nie wiadomo czy fakt, że proces odbędzie się w USA, które prowadzi swoistą wojnę przeciwko chińskiemu gigantowi, nie wpłynie negatywnie na jego przebieg.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.