LG patentuje zupełnie nowe spojrzenie na smartwatch

Krzysztof Fall Newsy 2014-02-07

lg-bracelet-watch-web-news

Smartfony i tablety stały się urządzeniami na tyle powszechnymi, że producenci cały czas kombinują jak stworzyć zapotrzebowanie na zupełnie nowe gadżety mające za zadanie zrewolucjonizować rynek. Ostatnio trwają intensywne prace nad urządzeniami kategorii wereables, do których zaliczyć można smartwatche, okulary z rozszerzoną rzeczywistością, czy różnego rodzaju opaski skierowane do osób czynnie uprawiających sport.

lg-bracelet-watch-web-2

LG jest firmą, która nie boi się poszukiwać nowatorskich rozwiązań. Świadczyć o tym może chociażby smartfon LG Flex, który w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży także w naszym kraju (o czym już informowaliśmy). Jednym z ostatnich patentów (o nieco enigmatycznej nazwie CAPACITIVE TYPE STYLUS AND MOBILE TERMINAL COMPRISING THE SAME) zgłoszonych przez koreańskiego producenta jest urządzenie przypominające połączenie smartwatcha z opaską, kiedy jest założone na rękę, a rysik – kiedy jest zdjęte.

lg-bracelet-watch-web-1

Jak to rozwiązanie sprawdzi się w praktyce? Na chwilę obecną dostępne są zamieszczone powyżej szkice. Na pierwsze działające urządzenie przyjdzie nam pewnie jeszcze długo poczekać.

 

Źródło: pocketnow.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x