lg-bracelet-watch-web-news

Smartfony i tablety stały się urządzeniami na tyle powszechnymi, że producenci cały czas kombinują jak stworzyć zapotrzebowanie na zupełnie nowe gadżety mające za zadanie zrewolucjonizować rynek. Ostatnio trwają intensywne prace nad urządzeniami kategorii wereables, do których zaliczyć można smartwatche, okulary z rozszerzoną rzeczywistością, czy różnego rodzaju opaski skierowane do osób czynnie uprawiających sport.

lg-bracelet-watch-web-2

LG jest firmą, która nie boi się poszukiwać nowatorskich rozwiązań. Świadczyć o tym może chociażby smartfon LG Flex, który w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży także w naszym kraju (o czym już informowaliśmy). Jednym z ostatnich patentów (o nieco enigmatycznej nazwie CAPACITIVE TYPE STYLUS AND MOBILE TERMINAL COMPRISING THE SAME) zgłoszonych przez koreańskiego producenta jest urządzenie przypominające połączenie smartwatcha z opaską, kiedy jest założone na rękę, a rysik – kiedy jest zdjęte.

lg-bracelet-watch-web-1

Jak to rozwiązanie sprawdzi się w praktyce? Na chwilę obecną dostępne są zamieszczone powyżej szkice. Na pierwsze działające urządzenie przyjdzie nam pewnie jeszcze długo poczekać.

 

Źródło: pocketnow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Fall

Z wykształcenia inżynier tego i owego, z zamiłowania geek. Pasjonat nowych technologii. Zwolennik wolnego i otwartego oprogramowania oraz zdrowego rozsądku. Miłośnik hard science fiction najlepiej osadzonego w klimacie cyberpunka i dark fantasy. Z braku czasu nie uczestniczy aktywnie w życiu społeczności acpl. Na wszelkie skargi i zażalenia oczekuje pod emailem. Jednocześnie zastrzegając, że może nie być w stanie na wszystkie maile odpowiedzieć.