Lista zadań Google przez lata była aplikacją traktowana przez giganta po macoszemu. Użytkownicy Androida także skupiali się raczej na aplikacjach list zadań od firm trzecich. Zmieniło to się w tamtym roku, kiedy Google uznało, że aplikacja z listą zadań jest im potrzebna do funkcjonowania ekosystemu.

Lista zadań Google i Gmail się integrują

lista zadań google

W najnowszej aktualizacji aplikacja Gmail dla Androida i Lista zadań Google zostały ze sobą zintegrowane. Już wcześniej korzystając z Gmaila za pomocą przeglądarki internetowej, można było dodawać wiadomości e-mail do listy zadań. Jednak opcja ta nie była do tej pory dostępna dla aplikacji mobilnej Gmaila. Dodawanie ważnych wiadomości e-mail do aplikacji Tasks jest dość proste. Wszystko, co należy zrobić, to otworzyć wiadomość e-mail, którą chcemy dodać. Następnie dotknąć menu w prawym górnym rogu ekranu i wybrać opcję Dodaj do zadań. Jeśli nie mamh zainstalowanej aplikacji Lista zadań Google na swoim urządzeniu, zostaniemy przekierowani do Sklepu Play.

Zobacz też: Zaktualizuj WhatsApp! Starsze wersje są podatne na groźny atak

Integracja zadań powinna odbywać się na żywo w najnowszej aktualizacji aplikacji Gmail na Androida. Jak się spodziewamy po Google, prawdopodobnie będzie wprowadzana stopniowo dla poszczególnych użytkowników. Oznacza to, że nie każdy będzie miał dostęp do tej opcji tego samego dnia. Dzięki integracji można również z poziomu aplikacji pocztowej dodawać szczegóły, zmieniać datę i godzinę przypomnień oraz dodawać podzadania na pocztę elektroniczną.

Źródło: Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.