google_chrome

Często chodzisz w weekendy do kina i chciałbyś móc ekspresowo sprawdzić repertuar bez wchodzenia na stronę kina, interesuje Cię prognoza pogody na najbliższe dni czy informacje z konkretnych dziedzin? Google Now to usługa, która jest dostępna dla wszystkich urządzeń z Androidem 4.1 lub wyżej i bardzo prawdopodobne, że korzystasz z niej na co dzień. Począwszy od tego tygodnia użytkownicy komputerowej przeglądarki Google Chrome w wersji Beta będą mieli możliwość uzyskania swoich powiadomień Now, bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Dotyczy to zarówno systemu operacyjnego Windows jak i iOS. Wersja na Linuxa zostanie prawdopodobnie opracowana przez developerów w najbliższym czasie.

Polska wersja Google Now nie posiada co prawda tak rozbudowanej funkcjonalności jak ta znana przez Amerykanów, nie możemy wydawać komend głosowych celem ustawienia przypomnienia czy alarmu, a w przypadku najnowszego Androida 4.4 Kitkat nie mamy dostępu do ogólnodostępnego, słownego skrótu „OK, Google”, który przenosi nas na listę kart otwartych w Google Now. Mimo wszystko Google Now w polskiej wersji językowej jest co najmniej użyteczne i pomocne jeśli chodzi o sytuacje życia codziennego, jako monitor natężenia ruchu ulicznego czy prognoza pogody.

By zobaczyć swoje powiadomienia w komputerowej przeglądarce Chrome kliknij na dzwoneczek na pasku zadań systemu. Z początku jest to funkcjonalność działająca jedynie w języku angielskim, choć developerzy przeglądarki Chrome zapewniają, że wsparcie innych języków zostanie wprowadzone w najbliższej przyszłości. Należy pamiętać, że projekt jest w wersji beta i opisywanej tutaj funkcjonalności nie znajdziemy w stabilnej wersji desktopowej przeglądarki Chrome.

 

Źródło: chrome.blogspot.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Grabowski