wear os kafelki

Powrót kafelków, tym razem trafią do Wear OS od Google

Newsy

Kafelki kojarzą się głównie z Windows Phone oraz późniejszym Windows 10 Mobile. System ten budził swego czasu wiele emocji, chociaż obecnie już dogorywa. Jednym z największych wyróżników tej platformy były oczywiście kafelki. Nazwanie ich czymś pomiędzy ikonami a widgetami byłoby olbrzymim niedopowiedzeniem. Wiele osób się ze mną zgodzi, że były one największą zaletą mobilnych okienek.

Wear OS z kafelkami

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Wear OS przeszedł przez wiele zmian w ciągu ostatnich pięciu lat. Kolejną z nich będzie dodanie kafelków do interfejsu systemu dla zegarków. I ma to wiele sensu. Dzięki nim będzie można ograniczyć akcje wykonywane na zegarku, które do najwygodniejszych w końcu nie należą.  Kafelki można układać w dowolnej kolejności, ale ich aktualna lista jest dość krótka.

  • Cele
  • Następne zdarzenie
  • Prognoza pogody
  • Tętno
  • Nagłówki
  • Timer

Zobacz też: Redmi X — oto wygląd flagowego smartfona z wysuwanym aparatem!

Jak widać, do dyspozycji dostajemy zaledwie sześć kafelków. Miejmy jednak nadzieję, że z czasem pojawi się ich więcej. Nic nie zostało wspomniane w odniesieniu do aplikacji firm trzecich, ale Google zachęca uczestników I/O do odwiedzenia obszaru Android Sandbox, aby sprawdzić wersję demonstracyjną i możliwe sesje deweloperskie mogą zademonstrować, jak deweloperzy mogą konstruować swoje własne kafelki. Nowe funkcje mają być dostępne już od przyszłego miesiąca. Należy jednak pamiętać, że funkcje mogą się różnić w zależności od systemu operacyjnego telefonu, zegarka lub lokalizacji. Miejmy jednak nadzieję, że te podstawowe będą dostępne na całym świecie, bez stosowania jakichś absurdalnych ograniczeń.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x