ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Relacja z konferencji Sony Ericsson

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy

Dzisiaj (19.04.2011) Sony Ericsson Polska zorganizował w Warszawie swoją konferencję prasową, na której oficjalną polską premierę miał Sony Ericsson Xperia Play. Impreza odbyła się w „Qchni Artystycznej” w Warszawie przy ulicy Jazdów 2. Nasza redakcja miała ogromną przyjemność wysłania tam swoich reprezentantów.

Przez pierwsze minuty spotkania dziennikarze zajmujący się tematyką mobilną mieli okazję obejrzeć inscenizację, w której uczestniczyło ponad 200 osób. Przedstawienie było inspirowane popularnym w ostatnim czasie zjawiskiem zwanym „flash-mobem”. Całe wydarzenie zostało nagrane przez Sony Ericssona i w niedługim czasie zostanie udostępnione na YouTube, o czym od razu Was poinformujemy. 

Później konferencja przeniosła się do wnętrza malowniczo położonej restauracji, gdzie nabrała właściwego tempa i stylu. Pierwszym mówcą był szef Sony Ericssona na Europę centralną, który w swojej wypowiedzi krótko streścił historię firmy, przyznał się do błędów popełnionych przez szwedzko-japońskie konsorcjum w czasie ostatnich 3 lat oraz mocno akcentował postęp i zmianę sposobu myślenia, który SE prezentuje od 1,5 roku, czyli od momentu wejścia na rynek pierwszego modelu SE z Androidem – X10.


Po tym przyjemnym wstępie głos zabrała Agnieszka Jaśkiewicz, czyli dyrektor Sony Ericssona Polska do spraw marketingu. Przypomniała ona wszystko to, co o Xperii Play wiadomo już od dawna – niebywała radość z gry, płynne działanie nawet najbardziej wymagających tytułów, połączenie telefonu z konsolą, zastosowanie sprawdzonych rozwiązań (Walkman, Cyber-Shot) oraz kilku interesujących innowacji (Exmor R, silnik Bravia). Pani dyrektor zaprezentowała również kilka krótkich spotów z udziałem Kristen Schaal, gdzie w sposób zabawny pokazano jak łatwo za pomocą Xperii Play można połączyć pracę i rozrywkę. Spoty możecie obejrzeć poniżej.


Jako jeden z ostatnich mówców wystąpił Bartosz Dobrzyński z Play. Przypomniał on o rozpoczętej wczoraj przedsprzedaży najnowszego modelu Sony Ericssona w sieci Play i przedstawił osiągnięte wyniki, o których możecie się dowiedzieć więcej czytając oficjalny blog rzecznika prasowego sieci Play.


Następnie na scenę wszedł Gregory Witgens, pełniący w Gamelofcie funkcję menadżera do spraw marketingu i PRu. Oprócz podkreślenia silnej więzi łączącej Sony Ericsson i Gameloft, zaprezentował on trailer gry BackStab oraz zaprosił wszystkich chętnych do skorzystania z jego własnej Xperii Play i zobaczenia na własne oczy jak telefon spisuje się w najcięższych warunkach. Z tej okazji skorzystała nasza ekipa, która przeprowadziła z Witgensem rozmowę na temat gry. Musimy przyznać, że mieliśmy pewne obawy po zobaczeniu jak BackStab działa na Xperii Play, lecz pan Gregory zapewnił nas, że gra na testowych modelach sprawowała się bez zarzutu, a jedynym wytłumaczeniem nieco słabszej formy urządzenia jest „zapchanie go” aplikacjami działającymi w tle. Do Waszej dyspozycji oddajemy poniższy film pokazujący gameplay. Oprócz BackStab, w momencie pierwszego uruchomienia każdy egzemplarz naszego dzisiejszego bohatera będzie wyposażony w zestaw następujących gier: Asphalt 6, Karate Bruce Lee, Fifa 10, Star Battalion, Sims 3, Dungeon Defenders: Second Wave oraz Hockey Nations 2011. To oczywiście tylko krótki wycinek z szerokiej gamy gier dostępnych na Xperię Play.https://www.youtube.com/watch?v=Pc3_6RSLwfc

(telefon jest właśnością Gregory’ego Witgensa – BackStab działał na nim płynnie)

Konferencję zakończył krótki konkurs. Polegał on na przejechaniu 3 okrążeń w grze Asphalt 6 i uzyskaniu jak najlepszej lokaty. Zwycięzca całego mini-turnieju otrzymywał w nagrodę smartfon Xperia Play, drugie miejsce było premiowane „Wonderboxem”, czyli jedną, wybraną przez nas ekstremalną atrakcją (do wyboru m.in.: przejazd boiled formuły 1, przejazd BMW Z4, objazd Nurburgringu, lot szybowcem itp.). Mam przyjemność poinformować, że niedługo na naszym portalu pojawi się recenzja Xperii Play, bowiem udało mi się wygrać konkurs i stałem się szczęśliwym posiadaczem tego telefonu.


Spotkanie zakończyło wręczenie nagród i wspólne zdjęcia laureatów.

Kilka słów o Xperii Play:

Na pierwszy rzut oka Xperia Play wydaję się być telefonem wykonanym bardzo solidnie. Spasowanie i jakość plastików użytych do produkcji stoi na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak ekran, którego wyraziste i nasycone kolory (za sprawą silnika Bravia) cieszą oko. Slider ma pewne luzy, co przy dłuższym użytkowaniu może powodować problemy, lecz w pierwszych chwilach z telefonem nie jest to wada rzucająca się w oczy. Dla pewnej grupy klientów wadą nie do przeskoczenia może się okazać grubość telefonu, bowiem jest on bardziej pulchny niż niektóre androidowe smartfony z klawiaturą QWERTY (Desire Z, Milestone1). Na więcej szczegółów dotyczących Xperii Play musicie jeszcze poczekać, ale mam przeczucie, że ten smartfon przypadnie Wam do gustu.

… a na koniec to, co tygryski lubią najbardziej, czyli zdjęcia hosstes :).

Sprawdź najnowsze wpisy