ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Flagowy model Meizu MX4G najprawdopodobniej wystąpi w dwóch wersjach sprzętowych

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
meizu x

Meizu – jedna z niewielu firm, którą należy wyróżniać spośród ogromnej fali producentów smartfonów z Chin. Główną cechą produktów Meizu jest ich stosunek wydajności do ceny – są to urządzenia mobilne z najlepszymi podzespołami, a przy tym firma nie pragnie za nie zbyt wiele otrzymać.

Takie oferty są bardzo cenione przez konsumentów, co też świetnie widać po wynikach sprzedaży i kolejnych bitych rekordach przez Meizu – po rozpoczęciu sprzedaży coraz to nowszych modeli, te zostają wykupione w ciągu kilku chwil. Najprawdopodobniej taki sam los będzie czekał nadchodzący flagowy model firmy jakim ma być MX4G (lub po prostu MX4). Jak podaje CEO Meizu, smartfon ten ma posiadać 5,5-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 2560×1536, co jest wyższym wynikiem niż 2K (QHD). Jednak okazuje się, że chińska firma szykuje dwie odmienne wersje flagowego modelu. Najprawdopodobniej osoby, którzy nie potrzebują aż tak nowoczesnego wyświetlacza, będą mogły zakupić odmianę z mniejszym 5-calowym panelem o standardowej na dzisiejsze czasy rozdzielczości FullHD. Do tego należy dodać coraz popularniejszy 8-rdzeniowy układ MediaTek i tym samym otrzymujemy nowy model, który zapewne będzie kopią strategii innych producentów w postaci urządzeń z dopiskiem „mini” z tym, że to lepszy model prawdopodobnie otrzyma dodatek do nazwy w postaci „Pro”.

Można być pewnym, że produkt Meizu będzie robił wrażenie, ale niestety nie wiemy kiedy go poznamy. Najprawdopodobniej będzie to osobna konferencja zorganizowana w Chinach, niezwiązana z targami CES i MWC.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy