lg gx

LG zapowiedziało, że ich seria urządzeń oznaczona literką „G” będzie zawierać głównie topowe propozycje. Ostatnim zaprezentowanym modelem jest G Flex, który utrzymuje ten trend. Kolejną propozycją należącą do tej samej rodziny urządzeń jest dopiero, co zaprezentowany model Gx, który już wcześniej pojawił się na łamach naszego portalu.

Osoby wysoko postawione w koreańskiej firmie zapowiedziały, że kolejne urządzenia z serii „G” będą posiadały tylko najlepsze układy Qualcomma (w domyśle 8xx). Jak się jednak okazuje, najnowsze dziecko LG odbiega od tej zasady. Niemniej jednak, Gx wyposażony w Snapdragona 600 z 2GB RAM nadal jest bardzo atrakcyjnym i wydajnym smartfonem. Smaczku dodają pozostałe elementy w jakie został uzbrojony. Na pierwszym planie jest 5,5-calowy wyświetlacz FullHD wykonany w technologii IPS. Dalej znajdują się 32GB wbudowanej pamięci dla użytkownika oraz aparat 13MPx. Bateria w tym modelu może pochwalić się pojemnością 3140mAh. Całością zarządza system Android Jelly Bean, który został okraszony w nakładkę LG oraz wiele wyjątkowych funkcji znanych z modelu G2 (np.: Knock-Knock).

Gx można określić jako odświeżoną wersję Optimusa G Pro z dodatkową obsługą LTE. Niestety, ale nie została ujawniona cena tego smartfonu. Również nie zostały podane informacje dotyczące globalnej sprzedaży najnowszej słuchawki Koreańczyków.

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.