cyanogenmod

CyanogenMod to nieoficjalne oprogramowanie, które nie trzeba nikomu obeznanemu w temacie przedstawiać. Niedługo pojawią się pierwsze urządzenia, na których ten system stanie się preinstalowanym (specjalna edycja Oppo N1), ale mimo wszystko wiele osób zmienia oprogramowanie właśnie na to omawiane w tym newsie z wielu względów.

Deweloperzy CyanogenMod robią wszystko, aby ułatwić użytkownikom zmianę oryginalnego systemu na nieoficjalne i tym samym dwa tygodnie temu do sklepu Play trafiła aplikacja ułatwiająca cały proces przemiany smartfonu. Niestety, po pół miesiącu „szczęścia”, na liście aplikacji w marketplace nie ujrzymy już CyanogenMod Installer. Google najzwyklej w świecie usunęło powyższy program. Jaki jest powód takich wydarzeń? W wolnym tłumaczeniu: „Powodowanie utraty gwarancji urządzeń”. Wydaje się to absurdalne, ale prawdziwe – firma z Mountain View posiadająca wiele umów z praktycznie wszystkimi producentami korzystającymi z Androida, nie może pozwolić, aby użytkownicy mieli łatwe życie przy zmianie oprogramowania.

Na szczęście CyanogenMod Installer wciąż można zainstalować na urządzeniach z mobilnym systemem Google. Plik instalacyjny można znaleźć oczywiście na stronie projektu oraz wciąż w sklepie Amazona i Samsunga. Z tych dwóch ostatnich najprawdopodobniej również zostanie omawiana aplikacja usunięta w najbliższym czasie.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.