Google pracuje nad nowym API aparatu. Seryjne zdjęcia i wsparcie RAW już niebawem?

Newsy

google_camera_apiWielką zaletą Androida jest to, że jest on projektem opartym o otwarte źródła. Dzięki temu osoby posiadające wiedzę potrzebną do zrozumienia kodu, mogą dopatrzeć się w nim wielu interesujących rzeczy. Właśnie w ten sposób garstka entuzjastów zauważyła, że koncern z Mountain View wziął się sowicie za rozwijanie swojej stockowej aplikacji aparatu.

Na stronie Android Open Source Project deweloperom udało odnaleźć się zapis o rozwijaniu przez Google nowego API aparatu, które miało stać się częścią Androida 4.4 Kit Kat. Niestety programiści Google nie zdążyli na czas dokończyć prac związanych z API i postanowili odłożyć jego implementacje w systemie na późniejszy okres.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

nexusae0_2013-11-18-13_00_33-cd92588-platform_frameworks_base-Git-at-Google_thumb

W kodzie AOSP, można znaleźć wzmianki o pracach nad wsparciem dla seryjnego trybu zdjęć, ulepszonej funkcji detekcji twarzy oraz… możliwości wykonywania zdjęć w formacie RAW. O ile pierwsze dwa założenia nie są niczym nowym na smartfonowym rynku, to plany o wprowadzeniu zapisu fotografii w stanie surowym brzmi dość innowacyjnie.

źródło: phonearena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x