google_camera_apiWielką zaletą Androida jest to, że jest on projektem opartym o otwarte źródła. Dzięki temu osoby posiadające wiedzę potrzebną do zrozumienia kodu, mogą dopatrzeć się w nim wielu interesujących rzeczy. Właśnie w ten sposób garstka entuzjastów zauważyła, że koncern z Mountain View wziął się sowicie za rozwijanie swojej stockowej aplikacji aparatu.

Na stronie Android Open Source Project deweloperom udało odnaleźć się zapis o rozwijaniu przez Google nowego API aparatu, które miało stać się częścią Androida 4.4 Kit Kat. Niestety programiści Google nie zdążyli na czas dokończyć prac związanych z API i postanowili odłożyć jego implementacje w systemie na późniejszy okres.

nexusae0_2013-11-18-13_00_33-cd92588-platform_frameworks_base-Git-at-Google_thumb

W kodzie AOSP, można znaleźć wzmianki o pracach nad wsparciem dla seryjnego trybu zdjęć, ulepszonej funkcji detekcji twarzy oraz… możliwości wykonywania zdjęć w formacie RAW. O ile pierwsze dwa założenia nie są niczym nowym na smartfonowym rynku, to plany o wprowadzeniu zapisu fotografii w stanie surowym brzmi dość innowacyjnie.

źródło: phonearena.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec