ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

ZTE prezentuje topową Nubię Z5S z pomniejszoną wersją

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

ZTE-Nubia-Z5S
Chińskie firmy, które oferują swoje modele w naszym państwie głównie prezentują tanie, nudne słuchawki przeznaczone w większości przypadków na masową sprzedaż w ofertach operatorów telekomunikacyjnych. Jednak od każdej zasady są wyjątki – w tym wypadku jest to ZTE i ich najnowsza słuchawka Nubia Z5S.

Chcąc zyskać pozycję bliską lidera, którą posiada teraz Sony i LG, Chińczycy starają się zalać świat tanimi smartfonami. Teraz przyszła pora pokazać coś z wyższej półki i tak oto ZTE przedstawiło w swoim rodzimym kraju Nubię Z5S. Smartfon ten posiada najpotężniejszy znany nam dzisiaj układ Qualcomma, czyli Snapdragon 800 z 2GB RAM. Wyświetlacz to produkcja Sharpa wykonana w technologii IGZO. Jego przekątna to 5 cali, a rozdzielczość to już dzisiejszy standard, czyli FullHD. Pozostałe dane to również już typowe elementy dla tej typu klasy, aczkolwiek wysokiej jakości 13MPx aparat posiada wyjątkową jeszcze funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości 4K HD przy wykorzystaniu optycznej stabilizacji obrazu. Z przodu ten element ma matrycę 5MPx. Bateria – pojemność 2300mAh. Wbudowana pamięć dla użytkownika od 16GB do 32GB.

Razem z Nubią Z5S do gry wchodzi wersja pomniejszona z 4,7-calowym wyświetlaczem HD (720p). W tym wypadku również najważniejszy układ został osłabiony i wewnątrz obudowy znajdziemy Snapdragona 600. Reszta niemalże identyczna w stosunku do pierwowzoru z wyjątkiem aparatu, który nie posiada optycznej stabilizacji obrazu.

Ceny również typowo chińskie i zaczynają się od 1000zł za najtańszą wersję pomniejszonej słuchawki, a kończą na 1700zł w przypadku najpojemniejszej edycji Nubii Z5S. Niestety, ale póki co oba smartfony dostępne są tylko w Chinach.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy