Thunderbolt z kartą 32GB w standardzie

1 minuta czytania
Komentarze


HTC Thunderbolt, podobno najszybszy i najmocniejszy smartfon tajwańskiej firmy, był reklamowany jako telefon z wbudowaną pamięcią 8GB. Tymczasem jego pierwsi użytkownicy informują nas, że dostepne jest jedynie 2.5GB pamięci. Patrząc na średnią partycji systemowych na innych smartfonach, widać, że na Thunderbolt i tak brakuje około 5GB pamięci. 

Użytkowników nowego HTC pocieszyć może jednak karta microSD dołączana do zestawu. Po raz pierwszy są to aż 32GB. Co to obchodzi nas, konsumentów mieszkających w Europie, którzy najprawdopodobniej nigdy nie zobaczą Thunderbolta u swoich operatorów? Otóż do teraz standardem w smartfonach z najwyższej półki (Desire HD, Desire Z, Incredible S) były karty o pojemności 8GB. I tutaj nasuwa się pytanie: czy wkrótce karty o tak dużej pojemności nie będą nikogo dziwić? Możliwe, że klienci zaczną wymagać kart większych rozmiarów niż dotychczas, co także wpłynie na minimalną pojemność kart dodawanych do telefonów ze średniej i niższej półki.

Osobiście uważam, że taki bieg zdarzeń ma duże szanse, a nawet jeżeli wkrótce standardem nie staną się karty o pojemności 32GB, to będą to wersje 16GB.

źródło: androidandme.com 

Motyw