android oreo pie fragmentacja

Samsung Galaxy Note8, Motorola G6, G6 Play i Z3 Play już z Androidem 9 Pie

2 minuty czytania
Komentarze

Mamy już 2019 rok, a wciąż wiele smartfonów nadal nie dostało Androida 9 Pie. Dziś jednak „Ciacho” trafiło na aż 4 urządzenia różnych producentów. Mowa oczywiście o Samsungu i jego zeszłorocznym Galaxy Note8 oraz Motoroli i modelach G6, G6 Play i Z3 Play.

Samsung Galaxy Note8 dostaje Androida 9 Pie

Nie spodziewałem się, że Android 9 Pie tak szybko trafi na Samsunga Galaxy Note8. Mowa tu oczywiście o oficjalnej, stabilnej wersji wraz z nową nakładką Samsunga, One UI. Aktualizacja została oznaczona numerem N950FXXU5DSB2 i zawiera w sobie także lutowe poprawki zabezpieczeń. Niestety na chwilę obecną otrzymali ją tylko użytkownicy w Bułgarii i na Słowacji, jednak z pewnością już niedługo Pie zawita także do innych krajów, w tym do Polski.

Zobacz także: Utrzymanie Google jako domyślnej wyszukiwarki w Safari kosztuje krocie

Motorola G6, G6 Play i Z3 Play także z Androidem 9 Pie

W jednym dniu aż trzy smartfony Motoroli otrzymały wyczekiwanego przez wielu Androida 9 Pie. Właściciele modeli G6, G6 Play, Z3 Play mogą się już cieszyć nową aktualizacją. Co prawda teraz tylko osoby mieszkające w Brazyli (wcześniej Pie pojawiło się jeszcze w Stanach Zjednoczonych), jednak podobnie jak w przypadku Galaxy Note8, z pewnością już niedługo opisywana aktualizacja trafi także do innych państw. Jeśli mowa o nowościach, które przynosi ta aktualizacja, to warto wspomnieć m.in. o uproszczonym interfejsie, adaptacyjnej baterii i przeprojektowanych powiadomieniach. Oczywiście nie można zapomnieć też o pomniejszych zmianach, takich jak nowe emoji czy ogólna poprawa płynności systemu. Nam póki co pozostaje tylko liczyć, że wkrótce także my załapiemy się na kawałek „Ciacha”. Osobiście obstawiam, że długo już nie poczekamy.

Źródło: gsmarena

Motyw