safari

Ile kosztuje utrzymanie Google jako domyślnej wyszukiwarki w Safari?

Newsy

Google i Apple to dwaj konkurujący ze sobą giganci. Niemniej jednak każda z tych firm ma na celu jak największe zarobki, co oznacza, że nawet oni niekiedy muszą ze sobą współpracować. Nie powinno to nikogo dziwić, bo powiedzmy sobie szczerze, w biznesie liczą się tylko pieniądze. Doskonałym tego przykładem jest fakt, że Google od lat figuruje jako domyślna wyszukiwarka w przeglądarce Safari, która jest domyślnie zainstalowana na każdym urządzeniu firmy z Cupertino. Choć Apple nie radzi sobie w Chinach, to za to z ze swojego największego rywala zdziera regularnie całkiem niezłą sumkę.

Google jako domyślna wyszukiwarka w Safari to nie jest tania rzecz

safari iphone

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Usługi Apple wygenerowały w ubiegłym roku spory wzrost zarobków i spekuluje się, że w 2019 roku będzie jeszcze lepiej. Według szacowań Goldman Sachs, jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, aż jedna piąta przychodów Apple z opisywanego segmentu pochodzi od nikogo innego, jak Google. Przekładając to na liczby, wychodzi, że Google płaci Apple od 9 do 10 miliardów dolarów każdego roku. Za co? A oczywiście za utrzymanie Google jako domyślnej wyszukiwarki w Safari na urządzeniach z iOS oraz macOS.

Zobacz także: Tryb ciemny już w Google Chrome

Mimo tak wielkiej sumy, Google się to opłaca, ponieważ Apple jest obecnie jednym z największych kanałów pozyskiwania ruchu dla firmy z Mountain View. W lepszej pozycji zdecydowanie znajduje się tutaj Apple, ponieważ producent ma całkowicie wolną rękę w kwestii dyktowania ceny, którą musi co roku płacić Google, by pozostać domyślną wyszukiwarką w Safari. Jeśli Apple w pewnym momencie zarządza więcej pieniędzy, to Google nie będzie miało zbyt wiele do powiedzenia. Albo się zgodzi, albo ustąpi miejsca innym – np. Microsoftowi, który z pewnością chętnie zajmie jego miejsce.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x