CyanogenMod Installer trafia do sklepu Google Play

1 minuta czytania
Komentarze
cyanogenmod

CyanogenMod jest najpopularniejszym oprogramowaniem bazującym na Androidzie. Niedawna przemiana całego zespołu w korporację Cyanogen Inc. wiązała się z zapowiedzią nowej aplikacji, która miałaby ułatwić wszystkim użytkownikom instalacje ich wersji mobilnego systemu Google na wspieranych smartfonach.

Właśnie nastał ten dzień, w którym ogromny zbiór sklepu Play został uzupełniony o CyanogenMod Installer. Niestety, ale nie jest to oczywiście aplikacja, która za pomocą jednego kliknięcia sprawi, że nasz smartfon po zrestartowaniu będzie opierał się na najpopularniejszej zmodyfikowanej odmianie Androida. Do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze komputer. Po uruchomieniu aplikacji na telefonie dostaniemy odpowiednie instrukcje mające na celu zmianę systemu. Dopiero po ich wykonaniu użytkownicy wspieranych przez program smartfonów będą mogli cieszyć się z posiadania oprogramowania CyanogenMod. Napisałem „wspieranych smartfonów”, gdyż obecnie aplikacja teoretycznie współpracuje z jedenastoma najpopularniejszymi urządzeniami, które to są: Nexus S, Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 (obie wersje), Nexus 10, Samsung Galaxy S II, S 3, S4, Note, Note II i HTC One. Ciekawostką jest to, że mimo wszystko każdy może bez problemu zainstalować CyanogenMod Installer z Google Play niezależnie od posiadanej słuchawki lub tabletu.

Aplikację można pobrać za darmo: Klik!

Na koniec warto zauważyć jak rozwinęła się cała – obecnie już – firma Cyanogen. Od grupy osób rozsianych po świecie mamy do czynienia ze spółką współpracującą z producentami typu Oppo.

Źródło: Phone Arena

Motyw