ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung nie zostaje w tyle i zapowiada nowe technologie w ich przyszłych urządzeniach

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung ceo shin

Z roku na rok smartfony rozwijają się coraz bardziej. Niedawno dziwiliśmy się rozdzielczości FullHD, dzisiaj to norma, a jutro? 4K UHD i jeszcze wyżej. Ta sama strategia tyczy się każdego podzespołu. Samsung, czyli lider rynku smartfonów nie może pozwolić sobie na pozostanie w tyle. Koreańczycy powinni wyznaczać nowe standardy.

Według zapowiedzi, które padły na „Samsung’s Analyst Day” w Korei, miejscowa firma ma naprawdę ambitne plany na kolejne lata. Według nich, najnowsze smartfony z logiem Samsunga będą korzystać z 64-bitowej architektury, o czym piszemy już od dosyć dawna. Jednak zaawansowane układy Exynos nie zastąpią w pełni produktów Qualcomma ze względu na wsparcie dla modułu LTE, które oferują Snapdragony.

samsung cpu

Kolejnym ważnym elementem w smartfonach są omówione w pierwszym akapicie wyświetlacze. W 2014 roku flagowe modele Samsung mają korzystać z ekranów prezentujących obraz w rozdzielczości 2560×1440.

samsung 4k hd

Następny rok przyniesie dodanie kolejnych pikseli, tym razem ta ilość ma osiągnąć wartość 4K Ultra HD (3840×2160).

samsung flexible

Koreańczycy również w związku z tym elementem nie zapominają o stworzonych przez siebie możliwościach zastosowanych w Galaxy Round, czyli elastycznych wyświetlaczach.

Rok 2013 zbliża się ku końcowi. W tym roku nie powinniśmy spodziewać się wielkich ewolucji toteż kolejnych ambitnych flagowych modeli możemy oczekiwać dopiero po sylwestrze, najprawdopodobniej na targach CES.

Źródło: Android Beat

Sprawdź najnowsze wpisy